Bartłomiej Stój i Dawid Tomala mistrzami Polski

Reprezentujący barwy AZS-u Politechniki Opolskiej Bartłomiej Stój i Dawid Tomala podczas 96. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce byli poza zasięgiem rywali, zdobywając złote medale.

Piotr Jankowski

Bartłomiej Stój w najlepszej próbie rzutu dyskiem uzyskał 63,05 m i dało mu to złoty medal mistrzostw Polski w rzucie dyskiem. Drugie miejsce zajął Robert Urbanek (62,48 m), a trzecie dla Piotra Małachowskiego (60,15 m). – Wiedziałem, że jestem przygotowany na dalekie rzucanie. Udało się trafić w pogodę najlepszy rzut, bo akurat wtedy tylko delikatnie padało. W dwóch rzutach mocno mi noga odjechała, bałem się, że się przewrócę. Wszystko było, jak na szpilkach – mówił Bartłomiej Stój.

Po złoty medal sięgnął także Dawid Tomala. W chodzie na 10 kilometrów na mecie zjawił się z czasem 41:39.70. Obronił tym samym złoty medal, który zdobył zarówno przed rokiem, jak i dwoma laty. Warto przypomnieć, że sportowiec opolskiego klubu to także młodzieżowy mistrz Europy z 2011 roku chodzie na 20 kilometrów. W halowym mistrzostwach Polski w chodzie na 5 kilometrów nie zszedł z najwyższego stopnia podium od 2015 roku.

Jako klub AZS Politechnika Opolska zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej (2-0-0) oraz 14 miejsce w klasyfikacji punkowej (143 pkt).

Na zdjęciu Bartłomiej Stój na najwyższym stopniu podium. Fot. Materiały prasowe