Bartłomiej Stój na dłużej zawodnikiem opolskiego AZS-u!

To był bardzo dobry rok dla AZS-u Politechniki Opolskiej, jak i Bartłomieja Stoja. Ta trwająca od lat współpraca będzie kontynuowana, z czego zadowolony jest zarówno prezes klubu, jak i sam dyskobol.

Piotr Jankowski

Do tej pory zawsze dobrze się dogadywaliśmy – mówi Stój. – Gdy miałem jakikolwiek problem, to klub zawsze stawał na wysokości zdania. Nie musiałem się zastanawiać czy można im nadal ufać. Nadal studiuję, mieszkam w Warszawie, gdzie mam trenera kadry narodowej, z którym współpracuję na co dzień – kontynuuje.

W sierpniu reprezentant AZS-u na 96. mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zdobył złoty medal w rzucie dyskiem. W swojej najlepszej próbie uzyskał 63,05 metra, wyprzedzając m.in. Roberta Urbanka czy legendarnego Piotra Małachowskiego. – Bardzo chciałbym dostać się na Igrzyska Olimpijskie i znaleźć się wśród najlepszych. Na pewno chciałbym też w przyszłym roku obronić mistrzostwo Polski i regularnie rzucać za granicę 65 metrów i pozostać zdrowym, bo ostatnio różnie to bywało – dodaje.

Swojej radości z przedłużenia umowy nie kryje też prezes klubu z Opola. – Bardzo się cieszę, że nasza trwająca już od ponad czterech lat współpraca będzie się dalej rozwijać. Mimo zainteresowania z wielu stron, Bartek zdecydował się dalej reprezentować KU AZS Politechnika Opolską – podkreśla Tomasz Wróbel.

Na zdjęciu Bartłomiej Stój oraz Tomasz Wróbel. Fot. Materiały prasowe AZS Politechnika Opolska