Błękitna Fala już otwarta!

Jak co roku, na wakacje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu otworzył basen letni „Błękitna Fala” na Placu Róż. 

Piotr Jankowski

Na pływalni obowiązują pewne zasady. Niezbędne jest zachowanie dystansu dwumetrowego, a przed kasami wyklejono miejsca, które wskazują odległości, w jakich klienci powinni się znajdować. Dystans zalecany jest także w wodzie, pod prysznicami, jak i w szatniach. W tych miejscach znajdują się także dozowniki z płynem do dezynfekcji.

Klienci poza korzystaniem z niecek i pryszniców będą musieli mieć zakryte usta oraz nos. Wszędzie pojawią się grafiki przypominające o obowiązujących zasadach i dopuszczalnej ilości osób. Preferowaną formą płatności będzie karta płatnicza, a terminale zostaną zabezpieczone folią lub dezynfekowane po każdym użyciu.

Kryta Pływalnia Akwarium dostępna będzie po zakończeniu sezonu na Basenie Letnim, czyli od 1 września. Natomiast Wodna Nuta otworzy się od 1 lipca dla klubów sportowych, a od 1 sierpnia dla wszystkich mieszkańców. Terminy są podyktowane troską o bezpieczeństwo oraz minimalizowaniem ryzyka rozprzestrzeniania koronawirusa, związanego z gromadzeniem przypadkowych osób w zamkniętych pomieszczeniach.

W zbliżające się wakacje funkcje kąpielisk będą pełnić podobnie jak rok temu Bolko i Malina. Na obu kąpieliskach dyżur pełnić maja ratownicy. Tak nie będzie w przypadku Silesii, która nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających. Sezon kąpielowy w Opolu ma ruszyć 27 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Na zdjęciu Basen Błękitna Fala. Fot. Materiały prasowe MOSiR