Budowa nowego stadionu w Opolu ma ruszyć na początku 2021 roku

Opole jest w trakcie odbioru projektu wykonawczego nowego stadionu. Planuje się, że jego budowa będzie kosztowała około 100 milionów złotych, jednak ostateczna cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Piotr Jankowski

Obecnie trwa odbiór projektu wykonawczego. Na początku roku chcielibyśmy rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę inwestycji – przyznaje wiceprezydent Opola, Maciej Wujec.

Nowy stadion ma liczyć około 11 500 miejsc. Definiującym elementem stadionu będzie biała, przepuszczająca światło membrana odchylająca się i witająca widzów, odsłaniając część zaplecza. Wieczorami mają być na niej wyświetlane świetlne iluminacje. Z projektu wynika, że widownia ma być podniesiona na wysokość 1,5-1,8 metra ponad murawę, tak aby z pierwszych rzędów móc dobrze obserwować zmagania na boisku. Jedna z trybun nowego stadionu ma być zabudowana od strony zachodniej (ulicy Technologicznej), gdzie znajdzie się wejście. Pozostałe trzy mają być szkieletowe.

Przypomnijmy, że obiekt ma powstać przy Centrum Sportu, które docelowo ma także zostać rozbudowane. Obecnie znajdują się tam trzy boiska do piłki nożnej, jedno piaskowe oraz budynek gospodarczy z sześcioma szatniami i zapleczem sanitarnym. – Plan rozbudowy zakłada otwarcie się na nowe dyscypliny sportowe. Wybudowane mają zostać korty tenisowe oraz do squasha. Powstać mają także siłownia, tor dla rolkarzy, ścieżka do biegania, place zabaw czy boisko do koszykówki – wylicza dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Machała.

Planowo powstaną także dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej z trawiastą podgrzewaną murawą. Trzecie z boisk także będzie pełnowymiarowe, jednak nie trawiaste, a z murawą syntetyczną. Ponadto ma być także zadaszone. Powstać ma również klatka do specjalistycznego treningu bramkarzy. Ratusz planuje realizację rozbudowy na lata 2024-2025.

Gdy już piłkarze Odra Opole zaczną rozgrywać swoje mecze na nowym stadionie przy ulicy Północnej, miasto ma pochylić się nad budową planowanego Aquaparku przy Oleskiej 51. Budowa nowego stadionu ma potrwać 2-3 lata.

Na zdjęciu wizualizacja nowego stadionu w stolicy województwa opolskiego. Fot. Materiały prasowe UM