Dawid Kort znów zapewnia zwycięstwo! Odra wygrywa w Nowym Sączu

Piłkarze Odry Opole w swoim drugim wyjazdowym meczu w tym tygodniu pokonali Sandecję Nowy Sącz 2-1. Gola w ostatniej minucie z rzutu karnego zdobył Dawid Kort.

Piotr Jankowski

Pierwsza połowa meczu Odry była niezwykle podobna do tej środowej, kiedy to opolanie pokonali w Olsztynie tamtejszy Stomil 1-0. Tym razem to Sandecja dominowała, przez większość czasu utrzymując się przy piłce. Odra w takiej grze czuje się jednak świetnie, broniąc akcje rywali i wyprowadzając kontry. Jedna z nich zaprocentowała. W 41. minucie do bramki Tokarza trafił Arkadiusz Piech, wyprowadzając Odrę na prowadzenie. Do szatni podopieczni trenera Brehmera schodzili wygrywając 1-0.

Po zmianie stron opolanie czuli się na boisku nieco pewniej, a gra się wyrównała. W 55. minucie z rzutu karnego Kacpra Rosę pokonał Maciej Małkowski. Odra ruszyła do ataku, próbując stworzyć sobie sytuacje na drugą bramkę. Gospodarze nie pozostawali jednak dłużni, lecz z akcji jednych i drugich nic nie wynikało. Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, to w 94. minucie zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Dawid Kort. W przeciągu tygodnia opolanie w trzech meczach zdobyli 9 punktów.

Kolejne spotkanie opolanie rozegrają 29 września przy Oleskiej. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera podejmą na własnym stadionie GKS Bełchatów.

Sandecja Nowy Sącz 1-2 (0-1) Odra Opole
Bramki: Malkowski 55’ – Piech 41’, Kort 94’.
Sandecja: Tokarz – Danek, Boczek, Piter-Bucko, Dziwniel – Chmiel (Dudlik 71’), Kasprzak, Żołądź (Kamiński 84’), Małkowski (Walski 62’), Mandrysz (Ogorzały 62’) – Victor
Odra: Rosa – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski – Mikinic (Gancarczyk 69’), Bonecki, Niziołek (Trojak 66’), Kort, Janus (Nowak 75’) – Piech (Czapliński 75’).

Na zdjęciu Dawid Kort, który w trzech kolejnych meczach zapewnił Odrze zwycięstwo. Fot. Daria Strąk