Dawid Lach z najlepszą interwencją II kolejki ekstraklasy futsalu

Bramkarz Dreman Futsal Opole Komprachcice Dawid Lach miał co robić w zeszłotygodniowym starciu z Piastem Gliwice. Jedna z jego interwencji została wybrana przez kibiców najlepszą II kolejki futsalowej ekstraklasy.

Piotr Jankowski

W swoim pierwszym domowym meczu w elicie, Dreman przegrał aż 0-7 z jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski – Piastem Gliwice. Opolanie przez większość meczu byli bezradni, jednak kilkoma dobrymi interwencjami popisał się właśnie bramkarz zespołu z Opola-Komprachcic. – Futsal trenuję od trzech lat. Przygoda zaczęła się od młodzieżowych mistrzostw Polski U18, na których zajęliśmy trzecie miejsce w 2018 roku – przyznaje w rozmowie z oficjalną stroną klubu bramkarz.

W głosowaniu na najlepszą interwencję głos zabrali kibice. Oddano niemal 300 głosów, a najwięcej z nich zgarnął właśnie Dawid Lach. Oto wszystkie nominowane interwencje:

Dzięki świetnym występom w poprzednim sezonie, kiedy to jeszcze Dreman występował na zapleczu ekstraklasy, Lach otrzymał w marcu powołanie na konsultacje szkoleniowe reprezentacji Polski do lat 19 w futsalu.

Na zdjęciu Dawid Lach podczas meczu z Piastem Gliwice. Fot. Mariusz Matkowski