Dreman Futsal minimalnie przegrał na własnym boisku

Nieznaczną przegraną w ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy odniosła opolska drużyna. Dreman Futsal we własnej hali uległ FC Toruń 0-1.

Piotr Jankowski

Od pierwszych minut futsaliści jednej, jak i drugiej drużyny dali popis bardzo efektownej gry – jednak nieskutecznej. Goście trzykrotnie trafili w słupki, natomiast opolan udanie zatrzymywał golkiper torunian. W 15. minucie do bramki Dremany skierował kapitan przyjezdnych – Marcin Mikołajewicz. 

Po zmianie stron okazało się, że więcej bramek w tym meczu nie padło. Futsaliści z Opola-Komprachcic dwoili się i troili, aby wyrównać, jednak nie byli w stanie tego zrobić. Prawda jest jednak taka, że przez swoją nieskuteczność mogli przegrać większą ilością bramek. Uchronił ich przed tym jednak dobrze dysponowany Dawid Lach. 

Kolejne spotkanie opolski zespół rozegra w środę 14 października. Podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego na wyjeździe zmierzą się z AZS-em Katowice.

Dreman Futsal 0-1 (0-1) FC Toruń
Bramka: Mikołajewicz 15’.
Dreman: Lach (Burduja) – Sapa, Iwanow, Fil, Małek, Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Grzywa, Suchodolski, Wnuk, Kilian, Dykus.

Na zdjęciu opolscy futsaliści. Fot. Mariusz Matkowski