Dreman zwyciężył na trudnym terenie

Futsaliści opolskiego Dremana po wysokiej przegranej z mistrzem Polski wyciągnęli wnioski. Minionego weekendu odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w Lęborku, notując awans o jedną pozycję w ligowej tabeli.

Piotr Jankowski

Podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego dobrze rozpoczęli spotkanie z drużyną z północy kraju. Opolanie dobrze bronili swojej bramki, jednak skapitulowali po raz pierwszy w 10. minucie. Po pięciu minutach jednak odpowiedzieli za sprawą Grigorescu. Po pierwszej połowie mieliśmy więc remis 1-1.

Po zmianie stron, działo się o wiele więcej! Zespół z Opola-Komprachcic ruszył do ataku i już po czterech minutach wyszedł na prowadzenie. W 33. minucie podopieczni trenera Lubczyńskiego podwyższyli na 3-1, jednak kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Depta. Końcówka należała jednak do zespołu z opolskiego, który triumfował 5-2.

Team Lębork 2-5 (1-1) Dreman Futsal
Bramki: Dos Santos 10’, Depta 34’ – Grigorescu 15’, Dykus 24’, Fil 33’, 35’, Ivanov 38’
Lębork: Czerkida – Madziąg, P. Łapigrowski, Gniba, Wiktowski, Friszkemut, Narewski, Kolesnik, Dos Santos, Villalba, R. Łapigorowski, Depta.
Dreman: Burduga, Lach – Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Sapa, Ivanov, Grzywa, Suchodolski, Fil, Wnuk, Kilian, Dykus, Fabijaniak.

Na zdjęciu opolscy futsaliści chwilę po zwycięstwie. Fot. Materiały prasowe