Drugi zespół Odry przegrał przy Oleskiej

Wyjątkowo przy ulicy Oleskiej drugi zespół Odry Opole rozegrał spotkanie w ramach rozgrywek opolskiej czwartej ligi. Podopieczni Adama Berbelickiego zdecydowanie ulegli Piastowi Strzelce Opolskie 0-3.

Piotr Jankowski

W pierwszych minutach na boisku lepiej spisywali się niebiesko-czerwoni, stwarzając dwie niebezpieczne kontry. Z każdą minutą goście ze Strzelec radzili sobie jednak coraz lepiej, przejmując kontrolę nad spotkaniem. Zawodnicy trenera Berbelickiego mieli spory problem z konstruowaniem akcji, bowiem wszystkie w zarodku były zatrzymywane. Piast w pierwszej połowie sprawiał lepsze wrażenie, jednak sam nie potrafił zdobyć bramki, dlatego do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron przewaga zawodników ze Strzelec Opolskich była widoczna aż nadto, choć w 47. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystała Odra. Jako, że w sporcie niewykorzystane sytuacje się mszczą, to 11 minut później wynik otworzył Beniamim Glinka. Chwilę później rozpętała się burza, która wprowadziła sporo chaosu w szeregi jednych i drugich. Piast strzelił jeszcze dwie bramki, przeważając do samego końca. Opolanie ulegli 0-3.

Kolejne spotkanie piłkarze Odry rozegrają w sobotę 12 września. Na wyjeździe zmierzą się z Agropolonem Głuszyna. Następne domowe spotkanie przypada z kolei na 19 września.

Odra II Opole 0-3 (0-0) Piast Strzelce Opolskie
Bramki: Glinka 58’, Buchalik 67’, Zimon 85’.aOdra: Fuczko – Kaczka (80’ Tomala), Lisowski, Kowalski, Głuszkiewicz (68’ Górniak) – Pudlik, Rychlik, Sparwasser, Klimek (89’Kozioł), Stępień – Sitko (78’ Krysiak).
Piast: Łazarek – Capiga, Olewicz, Buchalik, Zimon – Glinka, Kozołup, Cembolista, Baingo – Stupak, Dudek.

Na zdjęciu piłkarz Odry próbujący skutecznie rozegrać piłkę. Fot. Andrzej Klimek