Drugi zespół Odry przegrywa. Cztery bramki napastnika z Gogolina

Piłkarze drugiego zespołu Odry Opole przegrali 0-4 z MKS-em Gogolin. Niecodziennego wyczynu dokonał Denis Kipka, który strzelił opolskiemu zespołowi cztery bramki – trzy z nich w pierwszej połowie.

Piotr Jankowski

Piłkarze z Gogolina rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressingu, który okazał się lekiem na szybko grających piłkarzy opolskiej Odry. Mimo to, w 10. minucie to opolanie mogli wyjść na prowadzenie po błędzie bramkarza gości, jednak nie wykorzystali tej sytuacji. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, czego efektem były dwa trafienia Denisa Kipki w 15. i 19. minucie. MKS stale utrzymywał się przy piłce, a Kipka ustrzelił hat-tricka w 30. minucie. Mimo, że do szatni niebiesko-czerwoni schodzili przegrywając 0-3, to wcale nie wyglądali na gorszy zespół.

Już sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Denis Kipka ustrzelił czwartą bramkę. Goście cofnęli się do obrony, nastawiając na kontrę. Podopieczni trenera Adama Berbelickiego ruszyli do ataku po honorową bramkę, jednak z tych ataków niewiele wynikało. O ile druga połowa w wykonaniu Odry była o wiele lepsza, to MKS pewnie wygrał to spotkanie dzięki swojemu doświadczeniu aż 4-0.

Opolanie z dorobkiem 12 punktów okupują 16. lokatę w ligowej tabeli. Najbliższy mecz piłkarze trenera Berbelickiego rozegrają w najbliższy weekend. Na wyjeździe zmierzą się z Małąpanwią Ozimek. Kolejne domowe spotkanie przypada z kolei na pierwszy weekend października. Rywalem opolan będzie LZS Starowice Dolne.

Odra II Opole 0-4 (0-3) MKS Gogolin
Bramki:
Kipka 15’, 19’, 30’, 51’.
Odra: Fuczko – Górniak (Głuszkiewicz 26’, Dąbrowski 68’), Kowalski, Lisowski, Kaczka – Pudlik, Czajkowski, Wróbel, Klimek (Krysiak 83’) – Surzyn, Sparwasser.
MKS: Bikowski – F. Szampera (Mrosek 63’), Krzyżowski, Gebauer – Chromiński (Rusin 57’), Mizielski, K. Szampera (Kocoń 76’), Błoński – Kaczmarek (Wróblewski 54’), Wacław, Kipka (Jaszkowic 85’).

Na zdjęciu piłkarze drugiego zespołu Odry na stadionie przy ul. Oleskiej. Fot. Andrzej Klimek