Futsal wraca do Opola w niedzielę!

Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej Dreman Futsal Komprachcice Opole w swoim pierwszym meczu w elicie przegrał z wicemistrzem Polski 1-6. W najbliższą niedzielę piłkarze ze stolicy województwa opolskiego w Stegu Arenie zmierzą się z Piastem Gliwice.

Piotr Jankowski

Spotkanie w Lubawie od samego początku nie układało się po myśli opolan, którzy mierzyli się ze świeżo upieczonym zdobywcą Pucharu Polski. Po pierwszej połowie Dreman przegrywał bowiem już 0-5. Po zmianie stron padły już tylko dwie bramki, jednak gospodarze pewnie kontrolowali już przebieg spotkania. Gola honorowego dla drużyny z Opola zdobył Patryk Kilian.

Pierwszy mecz w Stegu Arenie opolska drużyna rozegra w niedzielę 13 września o 12:00. Rywalem Dremanu będzie Piast Gliwice, który jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski. Zespół ze Śląska w swoim pierwszym meczu w lokalnych derbach pokonał 3-1 AZS Katowice.

Contrast Lubawa 6-1 (5-0) Dreman Futsal Opole Komprachcice
Bramki: de Oliveira 7’, 18’, 19’, Martins 13’, Kaniewski 14’, Łożyński 34’ – Kilian 39’.
Contrast: Chavez (G. Okuniewski) – de Oliveira, Martins, da Silva, Grubalski, J. Okuniewski, Kriezel, Lutecki, Łożyński, Kaniewski, Ossowski, Piórkowski, Raszkowski.
Dreman: Lach (Burduja) – Małek, Kilian, Iwanow, Sapa, Grigorescu, Fabijaniak, Suchodolski, Krawców, Karnatowski, Dykus, Grzywa.

Na zdjęciu piłkarze Dremanu podczas pierwszego meczu sezonu. Kolejny rozegrają już we własnej hali. Fot. Materiały prasowe