Gala pełna emocji i wielkiego serca

Za nami XVI charytatywna Opolska Gala Żużla na Lodzie. W Toropolu nie brakowało sportowej rywalizacji i popisów, a imprezie przyświecał szczytny cel.

Mariusz Matkowski

Wypełnione trybuny, wspaniała prezentacja II-ligowej drużyny Kolejarza Opole, międzypaństwowy mecz żużla na lodzie, pierwsza odsłona rywalizacji miniżużlowców w indywidualnych mistrzostwach Polski, popisy na lodzie rajdowym Mitsubishi Lancerem Edition R. Taka była XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie – dedykowana 3-letniemu Piotrusiowi i hospicjum Betania oraz Domowemu Hospicjum dla Dzieci.

Widzowie kupując cegiełki w cenie 30 zł wsparli leczenie mającego trzy lata Piotra Świerca z Łubnian. Jest on podopiecznym fundacji „Walcz o mnie” im. Julii Bonk i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Piotruś pojawił się na Gali wraz z rodzicami i jego uśmiech był najważniejszy.

Na początek rozegrano pierwszą z dwóch rund indywidualnych mistrzostw Polski na miniżużlu. Młodzi adepci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a rywalizację wygrał Antoni Kawczyński z Wybrzeża Gdańsk, który zgromadził 11 punktów. Jedno „oczko” stracili do niego: Miłosz Kowalski i Szymon Ludwiczak. Piąty był triumfator z tamtego roku Wiktor Andryszczak. Za tydzień, podczas gali lodowej w Częstochowie, odbędzie się druga runda zmagań.

W przerywnikach zaprezentowali się kartingowiec Kacper Rudnicki oraz Paweł Dytko, który dał popis jazdy na lodzie samochodem rajdowym Mitsubishi Lancer.

Punktem kulminacyjnym był rozegrany po raz pierwszy mecz międzypaństwowy żużla na lodzie Polska – Czechy. Nasza drużyna nie dała szans południowym sąsiadom i wygrała 32-16. Liderem biało-czerwonych był Wojciech Lisiecki, który zdobył komplet 12. punktów. W drużynie jechali ponadto: Dawid Wiwatowski (3 pkt), Romuald Lisiecki (10 pkt) i doskonale znany w Opolu były zawodnik i trener Kolejarza Marcin Sekula (7 pkt). Czesi punktowali następująco: Lukas Hromadka (7 pkt), Patrik Mikel (1 pkt), Jan Macek (2 pkt) i Jaroslav Petrak (6 pkt).

Galeria zdjęć z Gali Żużla na Lodzie. Fot. Mariusz Matkowski.
http://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=2621224387995807