Gwardia wyraźnie przegrała z wicemistrzem Polski

Szczypiorniści Gwardii Opole wysoko ulegli w Płocku tamtejszej Wiśle 17-29. Dotychczas w sparingach Gwardia wygrała jeden mecz oraz cztery przegrała.

Piotr Jankowski

Opolscy szczypiorniści bardzo dobrze weszli w sparing z Wisłą, która ze względu na wymianę nawierzchni we własnej hali, musi rozgrywać sparingi w Blaszak Arenie. Gra toczyła się bramka za bramkę, a po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 10-8. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona po każdej ze stron.

Do katastrofy doszło jednak po zmianie stron, kiedy to przez pierwszych 15 minut Gang Kuptela zdobył zaledwie cztery bramki. Dla porównania – płoczczanie zdobyli wtedy 11 goli. To ustawiło wynik spotkania, a opolska drużyna wróciła do Opola z przegraną 29-17.

Dla Gwardii był to piąty sparing przed rozgrywkami 2020/21. Wcześniej podopieczni trenera Rafała Kuptela ulegli dwukrotnie w starciu z Banik Karvina i raz z Azotami Tarnów. Odnieśli jednak jedno zwycięstwo z Górnikiem Zabrze. Opolski zespół zainauguruje kolejny sezon w pierwszy weekend września, kiedy to w Stegu Arenie podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Wisła Płock 29-17 (10-8) Gwardia Opole
Brak protokołu z meczu.

Na zdjęciu szczypiorniści Wisły i Gwardii podczas sparingu. Fot. Wisła Płock