Jacek Chochorowski wicemistrzem Polski w wieloboju

Rekord życiowy nie wystarczył Jackowi Chochorowskiemu na zdobycie tytułu mistrza Polski w wieloboju. Opolanin musiał uznać wyższość Rafała Horbowicza.

Piotr Jankowski

Reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej kapitalnie rozpoczął mistrzostwa Polski w Łodzi, mając po pierwszym dniu o 58 punktów więcej od Rafała Horbowicza. W drugim dniu startów, kiedy to wieloboiści rywalizowali w: biegu na 110 metrów przez płotki, rzucie dyskiem, skoku o tyczce, rzucie oszczepem oraz biegu na 1500 metrów, lepszy był ostateczny triumfator, bijąc swoje rekordy życiowe.

Chochorowski wcale nie był gorszy, jeśli chodzi o bicie rekordów. Zmagania zakończył z dorobkiem 7315 punktów, co jest dla niego najlepszym wynikiem w karierze. Rafał Horbowicz sięgnął po złoto, dzięki 7478 punktom na koncie. Dla 24-letniego opolanina jest to drugie srebro mistrzostw Polski seniorów.

Tak naprawdę nie byliśmy pewni czy tegoroczne zawody, do których się przygotowywaliśmy, w ogóle się odbędą – zaznacza Jacek Chochorowski. – Udało mi się jednak dobrze przygotować i wywalczyć drugą pozycję i co najważniejsze, imprezę ukończyłem bez żadnych kontuzji. Z całego sezonu jestem zadowolony bo mimo ciężkich warunków, jakie mieli wszyscy sportowy spowodowany zaistniałą sytuacją na świecie, udało się przygotować przyzwoitą dyspozycję. Razem z trenerem wiemy, że nasza współpraca idzie w dobrym kierunku i to dopiero początek – dodaje.

Na drugim stopniu podium stanęła także Klaudia Kronburg w siedmioboju do lat 20. Reprezentantka AZS-u Politechniki Opolskiej rywalizację zakończyła z dorobkiem 4897 punktów. Na wyróżnienie zasłużyły także inne opolskie lekkoatletki. Ewelina Pancylejko zajęła 11. miejsce (z dorobkiem 3790 punktów) w tej samej konkurencji co Klaudia Koczwara. Siódme miejsce w siedmioboju do lat 20 przypadło Aleksandrze Lach, a 10. miejsce w pięcioboju do lat 16 Aleksandrze Raróg.

Na zdjęciu Jacek Chochorowski na drugim stopniu podium. Fot. Kinga Sałata