Judocy opolskiego AZS-u z kolejnymi udanymi startami. Także na arenie międzynarodowej

Emilia Gonsior zdobyła złoty medal pucharu Europy kadetów, a trzy medale zdobyli młodzicy opolskiego AZS-u w międzywojewódzkich mistrzostwach. Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla tego klubu.

Piotr Jankowski

W pucharze Europy wystartowała Emilia Gonsior i Andrzej Radzik. Rywalizująca na co dzień w kategorii + 70 kilogramów judoczka przed czasem skończyła swoje walki z rywalkami z Litwy i Słowenii. Andrzej Radzik z kolei nie sprostał swoim przeciwnikom w kategorii 90+ kilogramów i przegrał dwie walki. W jego kategorii zabrakło zawodników zagranicznych.

Impreza, która odbyła się w Bielsku-Białej jest jedną z najmocniej i najliczniej obsadzonych turniejów w Europie, jeśli chodzi o kadetów. W przeszłości oprócz Europejczyków startowali w niej Japończycy, Kanadyjczycy czy Australijczycy. Niestety pandemia bardzo go ograniczyła. W pucharze wystąpiło 110 zawodników z 7 państw. W niektórych kategoriach startowało po 3 zawodników i zawody rozgrywano systemem grupowym, co jednak nie zmieniło reguły, że aby stanąć na najwyższym stopniu podium trzeba było wygrać wszystkie walki.

W międzywojewódzkich mistrzostwach Polski siedmioosobowa ekipa z Opola zdobyła sześć medali. Po złoto sięgali Fabio Tarkowski, Monika Gonsior i Wiktoria Dora. Na najniższym stopniu podium stanęli: Ewa Juszczak, Gracjan Lubasiński, i Mateusz Pankowski.

Już w najbliższy weekend ma odbyć się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zamościu. Jeśli oczywiście pozwoli na to sytuacja sanitarno-epidemiologiczna

Fot. Materiały prasowe klubu