Juniorzy Gwardii Opole zamieszkali w nowym Domu Sportowca

Młodzi szczypiorniści Gwardii Opole urodzeni w latach 2003-2006 zamieszkali w świeżo wyremontowanym Domu Sportowca, który teraz mieści się przy lodowisku Toropol. Dotąd z tej możliwości skorzystało 10 osób.

Piotr Jankowski

Trzon drużyny juniorów młodszych stanowią uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, dodatkowo uzupełnieni zawodnikami spoza szkoły. Drużyna w obecnym składzie trenuje ze sobą dopiero od roku, a występują w niej zawodnicy nie tylko z Opola, lecz z całego województwa opolskiego. Trenerem zespołu jest Maciej Nawrocki, a pomaga mu Radosław Gęsikowski. Zawodnicy trenują pięć razy w tygodniu (siłownia, trening motoryki, techniki, rzutowy oraz taktyczny). Juniorzy Młodsi, oprócz gry w Lidze Wojewódzkiej w swojej kategorii wiekowej, występują również w rozgrywkach Juniorów, a niektórzy z nich również w III lidze, gdzie raz po raz zaliczają udane występy i zbierają cenne doświadczenie.

Fundament zespołu młodzików to jednak w dużej mierze chłopcy z rocznika 2006, którzy są uczniami klasy sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Opolu. Do grupy na co dzień trenujących w szkole stale dołącza kilku bardzo wartościowych wychowanków z rejonu Opola i okolic, gdzie przy dodatkowych trzech jednostkach treningowych pozalekcyjnych, wszyscy jako jeden zespół przygotowują się do zmagań ligowych i turniejowych. Obecny sezon to dla Młodzików przysłowiowy poligon doświadczalny. Grają oni głównie ze starszymi rocznikowo drużynami, co jest dla nich bardzo wartościowym doświadczeniem.

Podczas kompletnego remontu dawnego hotelu TOROPOL odnowione zostało całe piętro. W domu sportowca znajduje się 13 dwuosobowych pokoi, kuchnia oraz łazienka.

W świeżowyremontowanym Domu Sportowca zamieszkali juniorzy KPR Gwardia Opole, którzy rozpoczęli dziś rok szkolny.

MOSiR Opole Sportoweopole.pl

Opublikowany przez Czas na Opole Wtorek, 1 września 2020

Na zdjęciu Jakub Kałamuniak. Fot. Witold Chojnacki