Już po raz 16. na Toropolu odbędzie się Gala Żużla na Lodzie

Impreza, która zaplanowana jest na sobotę 25 stycznia na opolskim lodowisku, a rozpocznie się o godz. 17.00, ma charakter charytatywny. Jej organizatororami są w głównej mierze Piotr Kumiec i Andrzej Hawryluk z Hawi Racing Team. Jest świętem dla fanów sportów motorowych. 

Marcin Sagan

Pieniądze jakie zostaną zebrane podczas zawodów ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na leczenie mającego trzy lata Piotra Świerca z Łubnian. Jest on podopiecznym fundacji „Walcz o mnie” im. Julii Bonk, a cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Bilety na to wydarzenie kosztują 30 zł i nie ma podziału na normalne i ulgowe.

Podczas imprezy będzie kilka atrakcji. Sympatycy naszego żużlowego Kolejarza z pewnością będą zainteresowani prezentacją składu zespołu na tegoroczne zmagania w II lidze. Żużlowcy Kolejarza będą do dyspozycji fanów przed galą. Będzie okazja do rozmowy z nimi czy zrobienia pamiątkowych zdjęć.

W programie jest również towarzyski mecz żużla na lodzie: Polska – Czechy. Zespoły złożone będą z czterech zawodników, a w planie jest osiem wyścigów. W reprezentacji Polski pojedzie były zawodnik Kolejarza, a także były szkoleniowiec opolskiego zespołu, niezwykle lubiany Marcin Sekula. Oprócz niego w drużynie znaleźli się: Dawid Wiwatowski, Romuald Lisiecki i Wojciech Lisiecki. W czeskiej drużynie wystąpią: Patrik Mikel, Jan Macek, Jaroslav Petrak oraz Lukas Hromadka.

Tak jak rok temu w planie jest także turniej indywidualnych mistrzostw Polski w miniżużlu na lodzie. To zmagania przeznaczone dla bardzo młodych zawodników (nastolatków). W ramach mistrzostw odbędą się dwa turnieje finałowe – w Opolu i tydzień później w Częstochowie. Na liście startowej są: Wiktor Andryszczak (Speedway Rędziny), Antoni Kawczyński (Wybrzeże Gdańsk), Szymon Ludwiczak (Rybki Rybnik), Paweł Wyczyszczok (Rybki Rybnik), Mikołaj Szlempo (Speedway Rędziny), Marcel Kowolik (Rybki Rybnik), Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa), Łukasz Szczepański (Speedway Rędziny) i Miłosz Kowalski (Speedway Rędziny). Turniej ten składać się będzie z 12 wyścigów w trzyosobowej obsadzie.

Nie zabraknie też pokazów efektownych ślizgów samochodowych pochodzącego z Nysy znakomitego kierowcy rajdowego Pawła Dytki.