Kolejarz zainauguruje sezon w połowie sierpnia

Podczas telekonferencji działaczy klubów drugoligowych ustalono, wstępną datę startu rozgrywek. Mają się one rozpocząć w połowie sierpnia, czyli dokładnie miesiąc później, aniżeli eWinner 1. Liga Żużlowa.

Piotr Jankowski

Wszystkie kluby z ligi są zdeterminowane, aby jechać i na pewno wystartujemy. Wierzymy jednocześnie, że w sierpniu zawody będą mogły się odbywać z udziałem publiczności i sytuacja epidemiczna zostanie zażegnana – mówił dla oficjalnej strony klubu jego prezes, Zygmunt Dziemba.

Nie są wciąż jednak znane szczegóły tego, jak wyglądać będą rozgrywki 2020, w których opolski klub będzie obchodził 70-lecia. – Do sierpnia jest sporo czasu i mam nadzieję, że wówczas sytuacja będzie „normalna”. Cały czas rozmawiamy z zawodnikami i negocjujemy nowe stawki. Jestem, pełen optymizmu i wszyscy powinni być do naszej dyspozycji. Warunkiem jest otwarcie granic, bo w innym przypadku nie zdecydują się na skoszarowanie w Polsce. Łączą bowiem starty w różnych krajach i nie zrezygnują z pieniędzy, które tam dostają. W 2 lidze polskiej stawki nie wystarczą bowiem, aby się utrzymali, zadbali o sprzęt i mechaników – dodał.

Niedawno pisaliśmy o możliwych transmisjach II ligi żużla w Polsacie. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem, a klub jest w trakcie poszukiwania nowych możliwości transmitowania swoich spotkań.

Na zdjęciu żużlowcy rywalizujący na opolskim stadionie. Fot. Mariusz Matkowski