Mariusz Rygoł dwukrotnym wicemistrzem Polski

Mariusz Rygoł podczas mistrzostw Polski w parakolarstwie, które odbyły się w okolicach Rzeszowa sięgnął po dwa srebrne medale.

Piotr Jankowski

Jeżdżący w barwach IKS Feniks Opole Mariusz Rygoł wykręcił na handbike (czyli rowerach napędzanych siłą rąk) dla naszego miasta dwa srebrne krążki. Pierwszego dnia w wyścigu wspólnym uplasował się na drugiej pozycji, drugiego dnia w jeździe indywidualnej na czas powtórzył swój wynik i ponownie stanął na podium.

Dwa srebra mają dla mnie ogromną wartość, jest to mój pierwszy taki sukces sportowy na prestiżowej imprezie jakie są Mistrzostwa Polski. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować firmie OVIDA, której wsparcie jest nie do opisania – przyznaje Mariusz Rygoł. – Tym bardziej cieszy mnie druga pozycja, gdyż zawody rozgrywane były na terenach górzystych gdzie w wyścigu wspólnym przewyższenie po 5 okrążeniach wyniosło 620 metrów na dystansie 31 km. Konkurencję parakolarstwa trenuję od czterech lat. Był to dla mnie bardzo przepracowany okres gdzie dominowały dyscyplina, motywacja oraz planowanie dnia. Obecnie jestem na dwutygodniowym roztrenowaniu, później to dwa tygodnie „wolnego” oraz przygotowania do przyszłego sezonu – dodaje.

Organizatorami imprezy byli Polski Komitet Paraolimpijski, Ministerstwo Sportu, PFRON, PZSN „Start” oraz Fundacja „Sport Jest Jeden”.

Na zdjęciu najlepsi parakolarze w Polsce. Na miejscu drugim Mariusz Rygoł. Fot. Adrian Stykowski