Miejska Informacja Turystyczna – MIT

MIEJSKA INFORMACJA TURYSTYCZNA mieści się na opolskim Rynku przy Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

W siedzibie MIT można zaopatrzyć się w bezpłatne informatory dotyczące Opola i okolic, skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu, a także kupić pamiątki oraz wydawnictwa o Opolu i województwie opolskim. Wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na pytania dotyczące atrakcji turystycznych i sportowych oraz imprez kulturalnych odbywających się w mieście.

Miejska Informacja Turystyczna w Opolu została laureatem ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce, zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. W kategorii Informacji Turystycznych certyfikowanych na 4 gwiazdki Miejska Informacja Turystyczna w Opolu zdobyła III miejsce.

W stałej sprzedaży w MIT znajdują się: koszulki, torby bawełniane, kubki, magnesy na lodówkę oraz wiele pamiątek związanych z Festiwalem Polskiej Piosenki. Jedną z najpiękniejszych wizytówek naszego regionu jest ręcznie malowana Porcelana Opolska, słynna nie tylko w kraju ale również za granicą.

 

GODZINY OTWARCIA

maj – wrzesień
pon. – pt. 10.00 – 18.00
sob. – niedz. 10.00 – 15.00

październik – kwiecień
pon. – pt. 9.00 – 17.00
sob. 10.00 – 15.00

Miejska Informacja Turystyczna
Rynek 23
tel. 77 45 11 987
[email protected]

 

W dniach 14 – 15 kwietnia 2015 roku w Miejskiej Informacji Turystycznej w Opolu odbyła się prezentacja partnerskiego miasta Brutal połączona z promocją tego miasta i regionu.

Przedstawiamy najnowsze mapki oraz miejsca, które można lub nawet trzeba zwiedzić gdy odwiedza się Opole.