Motocykliści Hawi Racing Team wywalczyli klubowe mistrzostwo Polski w SuperEnduro

W ostatnich rundach zmagań rozegranych w Ogrodnikach koło Elbląga zawodnicy opolskiego klubu spisali się znakomicie. Patryk Kuleszo był drugi w mistrzowskiej klasie Junior, a Mieszko Gotkowski zwyciężył w pucharowej klasie Masters. W klasyfikacji całego sezonu Kuleszo został wicemistrzem Polski w klasie Junior, Aleksander Gotkowski zdobył brązowy medal w klasie Open, a Mieszko Gotkowski wywalczył Puchar Polski w klasie Masters. Hawi Racing Team był natomiast najlepszy w klasyfikacji klubowej.  

Marcin Sagan

W Ogrodnikach odbyły się dwie ostatnie (ósma i dziewiąta) rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w SuperEnduro. Dwudniowe zawody zostały rozegrane na terenie malowniczej posiadłości państwa Gotkowskich w Jeleniej Dolinie, gdzie został usytuowany ponad 700 metrowy tor naszpikowany wieloma przeszkodami, głównie z belek i kamieni oraz hopek. Motocykliści w każdym wyścigu pokonywali go kilkakrotnie w określonym czasie i przy tym musieli wykazać się niezwykłą wytrzymałością oraz dobrą techniką jazdy.

W pierwszym dniu w najmocniejszej mistrzowskiej klasie Open Aleksander Gotkowski, który jest jeszcze w wieku juniora, stoczył pasjonujące pojedynki z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalami. W inauguracyjnym wyścigu przyjechał na metę trzeci, w kolejnym był drugi, a potem czwarty, co ostatecznie dało mu trzecie miejsce w przedostatniej rundzie. Zwyciężył z kompletem punktów Emil Juszczak (BKFM FLOW) przed Janem Gąsienicą-Danielem (TKM Zakopane). W drugim dniu nasz zawodnik wszystkie swoje starty kończył jako czwarty, a suma wywalczonych punktów dała mu 5. miejsce. Wygrał niepokonany Juszczak przed Grzegorzem Kargulem (CKM Cieszyn) i Gąsienicą-Danielem.

W klasie Junior Patryk Kuleszo w pierwszym dniu zmagań meldował się na mecie jako: drugi, trzeci i ponownie drugi, przez co został sklasyfikowany na drugiej pozycji, za Kacprem Baklarzem (GKM Buczek). Nazajutrz w każdym biegu był drugi, dzięki czemu zajął drugie miejsce za niezwykle skutecznym Baklarzem, a przed Szymonem Kusem (AMK Gorce). Mieszko Gotkowski w pucharowej klasie Masters triumfował w dwóch wyścigach pierwszego dnia, co zapewniło mu zwycięstwo przed Michałem Włodarczykiem (ŁKM Łódź) i Jarosławem Kargulem (CKM Cieszyn). Nazajutrz przyjeżdżał na metę drugi i pierwszy, ale ponieważ legitymował się lepszymi czasami wygrał ostatnią rundę przed Włodarczykiem i Kargulem.

Suma wywalczonych punktów z 8. i 9. rundy wyłoniła najlepszych motocyklistów dwudniowej rywalizacji, którzy stanęli na podium. W klasie Open triumfował Emil Juszczak przed Janem Gąsienicą-Danielem i Grzegorzem Kargulem. Aleksander Gotkowski musiał zadowolić się 4. miejscem. W klasie Junior zwyciężył niepokonany Kacper Baklarz przed naszym Patrykiem Kuleszo i Szymonem Kusem. Klasę Masters wygrał Mieszko Gotkowski przed Michałem Włodarczykiem i Jarosławem Kargulem.

W Ogrodnikach zapadły końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji całego sezonu. Patryk Kuleszo zdobył tytuł wicemistrza Polski w klasie Junior. Aleksander Gotkowski zdobył brązowy medal w klasie Open, zaś Mieszko Gotkowski wywalczył Puchar Polski w klasie Masters. Nasi motocykliści przyczynili się również do tego, że Hawi Racing Team triumfował w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski, co jest dużym sportowym osiągnięciem.

Na zdjęciu opolscy motocykliści, którzy przyczynili się do zwycięstwa w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski. Fot. archiwum klubowe.