Na jubileusz 75-lecia przebiegli 75 kilometrów

W tym roku klub Odra Opole obchodzi 75. rocznicę założenia. Zawodnicy z sekcji biegowej, która istnieje od półtora roku, postanowili po sportowemu uczcić ten jubileusz.

Marcin Sagan

– Uczestniczymy w różnych biegach w naszym mieście, regionie, ale też kraju czy poza jego granicami – mówi Łukasz Wielichowski z Klubu Biegowego Odra Opole. – W naszym klubie są ludzie, którzy są kibicami Odry, a w większości traktujemy bieganie jako formę rekreacji. Jesteśmy amatorami, a bardzo chcieliśmy reprezentować klub, który każdy z nas ma w sercu. Jako, że w tym roku jest rocznica powstania Odry, to my postanowiliśmy ją uczcić już teraz.

Odra została założona 16 czerwca 1945 roku. Przez wiele lat był to klub wielosekcyjny. Oprócz piłkarzy z sukcesami reprezentowali go: sztangiści, lekkoatleci, piłkarki ręczne czy pływacy. Obecnie Odra to przede wszystkim piłka nożna, ale pod taką nazwą (choć to de facto jest inny klub) występują pięściarze, a jest też sekcja biegowa.

Jej członkowie podjęli inicjatywę przebiegnięcia 75 km na 75-lecie klubu. W sobotę 15 lutego grupa ponad 20 osób podjęła to wyzwanie. Na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego zaliczyła ten dystans. Bieg odbywał się w formie sztafety. Jedni biegli mniej, inni więcej. Ostatnie okrążenie czyli 400 metrów uczestnicy przebiegli wspólnie. Łącznie do przebiegnięcia było 187 i pół okrążenia, a zajęło to sztafecie sześć godzin i 10 minut. Inicjatywę wsparli dwaj piłkarze I-ligowej drużyny: bramkarz Tobiasz Weinzettel i obrońca Konrad Kostrzycki. Obaj również wzięli udział w biegu.

Na zdjęciu większość uczestników sztafety, która przebiegła 75 km. Fot. archiwum klubowe.