Na „Wodnej Nucie” trwa remont

Kryta Pływania „Wodna Nuta” została zamknięta 12 marca w związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem. Ten fakt wykorzystano do wykonania prac, które planowane były na drugą połowę czerwca.

Piotr Jankowski

Już w marcu na basenie ruszyły prace porządkowe, w ramach których cały obiekt przeszedł dezynfekcję. Uzupełnione zostały też brakujące kafelki, a w szatniach wymieniono kasetony. Pomalowano także ściany.

Obiekt został dokładnie przeglądnięty, w ramach czego naprawione zostały m.in. systemy solarne, systemy technologii grzania wody basenowej. Nowe życie otrzymały także systemy SUW, oraz połać dachowa. Tereny zielone otaczające „Błękitną Nutę”  przeszły pielęgnację.

To jednak nie koniec prac. Na szklanych dachu w głównym holu naklejona zostanie przeciwsłoneczna folia. W tym samym miejscu odświeżone będą  ściany. W szatniach wymienione zostaną klamki w drzwiach. W planach jest także zamontowanie przesłon na kasach.

Przypomnijmy, że głównym elementem basenu położonego przy Prószkowskiej 76 jest basen sportowy o długości 50 m z dziesięcioma torami. Do dyspozycji pływaków są także baseny rozgrzewkowo-rekreacyjne i solankowy, który jest świetnym miejscem do regeneracji. Podobnie z resztą jak sauna i łaźnia parowa, które również dostępne są w obiekcie.