Nowe zawodniczki w UNI Opole

Siatkarki ECO UNI Opole mają za sobą zdecydowanie najlepszy sezon. W minionych rozgrywkach zdobyły srebrny medal I ligi. W kolejnych rozgrywkach skład zespołu będzie nieco inny, a klub poinformował o pierwszych wzmocnieniach.

Piotr Jankowski

Nową „Wilczycą” została 20-letnia Adrianna Rybak. Zawodniczka mierząca 189 centymetrów wzrostu pochodzi z Gdańska i gra na pozycji środkowej. Występowała w takich klubach jak Energa MKS Kalisz, SMS Szczyrk czy SPS Volley Piła. Rybak to także reprezentantka Polski juniorów.

Na tej samej pozycji w barwach UNI Opole w sezonie 2020/21 występować będzie Aleksandra Trojan. 29-letnia Trojan ma za sobą edukacje w Szkole Mistrzostwa Sportowego, która wtedy mieściła się jeszcze w Sosnowcu. W 2013 roku trafiła do BKS Aluprof Bielsko-Biała, gdzie pozostała aż do roku 2017. Kolejne dwa sezony spędziła w barwach zespołów kolejno z Wrocławia i Piły. W ostatnim sezonie przeniosła się do I ligi, do ekipy z Gliwic.

Dziś klub poinformował także o podpisaniu umowy z rozgrywającą Darią Wąsik. Pochodząca z Krakowa zawodniczka mierzy 177 centymetrów i w lipcu będzie świętować 20. urodziny. Dotychczas reprezentowała barwy Towarszystwa Sportowego Wisła.

Swój kontrakt w Opolu przedłużyły już Marta Ciesiulewicz oraz utalentowana rozgrywająca Gabriela Marakowska.

Decyzję o zakończeniu kariery podjęła najbardziej doświadczona zawodniczka, a zarazem kapitan zespołu w ostatnich dwóch latach – Ilona Gierak. Do BKS Bielska-Białej przenosi się z kolei Aleksandra Szczygłowska, która przez ostatnie dwa sezony była pierwszą libero w zespole. Z klubem żegna się też Dominika Witkowska, która dobrze pamięta jeszcze czasy II ligi. Środkowa również przenosi się do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej.

W przyszłym sezonie w barwach „Wilczyc” kibice nie zobaczą też rozgrywającej Weroniki Wołodko, dwóch atakujących – Sandry Szczygioł i Weroniki Sobiczewskiej oraz środkowych – Magdaleny Janiuk i Dominiki Witkowskiej. Decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych na studia podjęła z kolei Angelika Rusin, która jest wychowanką Akademii ECO UNI Opole. Grająca na pozycji libero zawodniczka wyjedzie do Południowej Karoliny, gdzie w drużynie Charleston Southern University będzie rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej wśród akademików.

Na zdjęciu siatkarki UNI Opole podczas jednego ze spotkań w Stegu Arenie. Fot. Andrzej Klimek