Nowy termin gali FEN28 z Szymonem Duszą

Początkowo 28. gala organizacji Fight Exclusive Night miała odbyć się 28 marca. Na drodze stanął jednak koronawirus, z powodu którego wprowadzono takie obostrzenia, że impreza nie mogła się odbyć.

Piotr Jankowski

Prezes FEN, Paweł Jóźwiak w programie MMAgazyn ogłosił nową datę tego wydarzenia. Odbędzie się ono 13 czerwca. Impreza odbędzie się jednak bez udziału kibiców, a transmisja odbędzie się w systemie PPV.

Podczas marcowej gali rywalem Szymona Duszy (8-4, 6 KO, 1 SUB) miał być 28-letni Rosjanin Vitali Tverdokhlebov (7-4, 3 KO, 2 SUB). O ile sam zawodnik miał bardzo zbliżony rekord do reprezentanta Next Level Opole, to klasa jego rywali była zdecydowanie niższa. Wszystko wskazuje na to, że 13 czerwca Dusza zmierzy się z kim innym.

Główną atrakcją wieczoru będzie walka o pas w kategorii ciężkiej, o który powalczy doświadczony Szymon Bajor (20-8, 8 KO, 9 SUB). Niezwykle interesująco zapowiada się także starcie doświadczonego Marcina Wójcika (12-7, 5 KO, 5 SUB) z młodszym o trzy lata Rafałem Kijańczukiem (8-2, 8 KO). Zwycięzca tej walki ma być głównym pretendentem do walki o pas w kategorii półciężkiej.

Na zdjęciu Szymon Dusza podczas wyjścia do walki. Fot. Mariusz Matkowski