Nowy zawodnik w Odrze Opole

Odra Opole potwierdziła transfer, o którym informowaliśmy już kilka tygodni temu. Adam Żak z Polonii Bytom jest pierwszym nowym zawodnikiem w niebiesko-czerwonych barwach przed rundą wiosenną. Napastnik podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

Piotr Jankowski

Minione pół roku 26-letni piłkarz spędził w trzecioligowej Polonii Bytom, z którą wywalczył wicemistrzostwo jesieni grupy opolsko-śląskiej. Nowy nabytek Odry ma za sobą bardzo udaną rundę, bowiem w 17 spotkaniach zdobył 19 bramek!

Adam może występować zarówno na pozycji napastnika, jak i skrzydłowego. Właśnie na skrzydle w przeszłości wystawiał go obecny szkoleniowiec Odry, Dietmar Brehmer. W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 został wypożyczony do Karpat Krosno. Wrócił do Rozwoju i na wiosnę sezonu 2016/2017 został wypożyczony do zespołu Pniówka Pawłowice Śląskie. 1 lipca 2018 r. trafił do I-ligowego GKS-u Jastrzębie. Tam jednak nie dostawał wielu szans na grę i w styczniu 2020 r. trafił do Polonii Bytom, gdzie pokazał pełnię swoich umiejętności.

Na zdjęciu Adam Żak w koszulce opolskiego zespołu. Fot. Materiały prasowe klubu