Od jutra do niedzieli trwać będą u nas zimowe mistrzostwa Polski w pływaniu

Zmagania toczyć się będą w kategorii wiekowej do lat 15. Do startu zostało zgłoszonych 381 osób ze 117 klubów.

Marcin Sagan

W zawodach wystąpi młodzież urodzona w 2004 roku. Wśród zgłoszonych jest 210 chłopców i 171 dziewcząt. Rywalizacja na pływalni „Wodna Nuta” potrwa od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia. W planie jest walka w 40 konkurencjach (po 20 dziewcząt i chłopców). W piątek i sobotę blok zmagań eliminacyjnych zacznie się o godz. 9.00, a blok finałów o godz. 17.00. W niedzielę eliminacje też zaczynać się będą o godz. 9.00, a zmagania finałowe o godz. 16.00.

Ze względu na mistrzostwa „Wodna Nuta” jest już zamknięta dla użytkowników chcących skorzystać z basenu i popływać, a czynna dopiero będzie w poniedziałek 16 grudnia.

Wśród uczestników mistrzostw będzie sześcioro reprezentantów naszego klubu – UKS-u MOS Opole. Są to: Katarzyna Klimczyk, Martyna Skrętkowska, Dominika Trentkiewicz, Mikołaj Adamek, Jakub Baranek i Cezary Górowski. Wystąpią oni łącznie w 22 konkurencjach.

Reprezentacja naszego miasta nie jest duża, ale mocna. Można być w zasadzie pewnym, że z basenu uda się „wyłowić” kilka medali. Dwie nasze zawodniczki: Klimczyk i Trentkiewicz w swojej kategorii wiekowej należą do ścisłej krajowej czołówki i mają na koncie już wiele medali mistrzostw Polski. Klimczyk specjalizuje się w stylu klasycznym, a Trentkiewicz w grzbietowym. Pierwsza z nich wystąpi na trzech dystansach: 50, 100 i 200 metrów i wśród zgłoszonych zawodniczek na każdym z nich ma najlepszy wynik. Z kolei na tych samych dystansach grzbietem Trentkiewicz ma dwa razy drugi i raz trzeci wynik wśród pływaczek, które wystąpią na mistrzostwach.

Na tej podstawie możemy oczekiwać, że uda im się stanąć na podium. Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli, a kibiców zapraszamy na trybuny „Wodnej Nuty”. Wstęp dla nich jest bezpłatny.