Opolski Park Sportu rośnie w oczach!

Jeszcze całkiem niedawno obok wyremontowanej Stegu Areny stał stary Cieplak. Dziś nie ma już po nim śladu, a budowa Opolskiego Parku Sportu trwa w najlepsze.

Piotr Jankowski

Jeszcze w grudniu na budowie postawiono słupy, które będą podtrzymywać konstrukcję hali i podwieszaną bieżnię, która powstać ma w ciągu najbliższych dni. Obecnie trwają prace na pierwszym piętrze równocześnie z pracami murarskimi. Położono też już rurę wodociągową. W maju budynek ma mieć już dach.

Opolski Park Sportu odpowie na zapotrzebowanie strategicznych dyscyplin sportowych w Opolu, sportu młodzieżowego oraz szkolnego i przyczyni się do podniesienia standardu szkolenia w naszym regionie. Na boiskach tuż obok Stegu Areny będą trenować młodzi sportowcy czy przedstawiciele klubów sportowych z naszego miasta. Teren OPS będzie otwarty dla mieszkańców i stanie się centralnym punktem na sportowej mapie Opola.

Wielofunkcyjna i bardzo nowoczesna hala pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i niewielką trybunę. Innowacją będzie umieszczona niebawem na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna. Wewnątrz stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha i sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym. Na zagospodarowanym terenie mają powstać także dwa boiska – Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz otwarte betonowe.

Znajdziemy tam także strefę do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach (tzw. pumptrack), siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Zimą będzie także lodowisko. Pobliskie osiedla (Malina i Armii Krajowej) będą połączone z tym miejscem ścieżką rowerową. Obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku.

Na zdjęciu budowa OPS na miejscu starego Cieplaka. Fot. Witold Chojnacki.