Opolski Związek Piłki Nożnej zatwierdził regulamin rozgrywek

W środę 24 czerwca odbyło się posiedzenie zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Przyjęto regulamin rozgrywek dla wszystkich rozgrywek, które prowadzone są przez ten organ. Mowa oczywiście o zmaganiach w trzeciej lidze oraz niższych.

Piotr Jankowski

Rozgrywki o mistrzostwo III ligi w grupie trzeciej w sezonie 2020/21 będą się toczyć w systemie mecz i rewanż (jedno spotkanie u siebie, drugie na wyjeździe). Rozgrywki będą wyglądały identycznie o szczebel niżej, czyli w czwartej lidze opolskiej, gdzie do zmagań przystąpią 22 zespoły.

W rozgrywkach klasy okręgowej, sezon będzie składał się z dwóch rund – zasadniczej oraz finałowej. W pierwszej z nich swoje mecze rozgrywać będzie 20 drużyn, które rozegrają między sobą jeden mecz. Po ich rozegraniu, tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (wystąpi w niej osiem najlepszych drużyn) oraz spadkową (pozostałe zespoły). W II rundzie dla drużyn zakwalifikowanych do obu grup mistrzowskich zostanie opracowany nowy terminarz, a drużyny rozegrają między sobą mecz i rewanż. Awans wywalczy zespół, który po drugiej rundzie zajmie w grupie mistrzowskiej pierwsze miejsce. Do Klasy „A” spadną z kolei drużyny z miejsc 15, 16, 17,18, 19 oraz 20.

W klasie „A” w sezonie 2020/21 będzie sześć terytorialnych grup po minimum 15 drużyn w każdej (do sezonu ma przystąpić 91 zespołów). W systemie mecz i rewanż do wyższej klasy rozgrywkowej awansują tylko mistrzowie swoich grup. Podobnie wygląda sytuacja związana ze zmaganiami w Klasie „B”, gdzie nadal nie jest znana jeszcze ilość drużyn. Każda grupa będzie musiała jednak liczyć minimalnie 11 zespołów.

W rozgrywkach prowadzonych przez Opolski Związek Piłki Nożnej wystąpią takie zespoły jak LZS Wrzoski, Groszmal Opole, LZS Grudzice, LZS Grom Świerkle, LZS Sławice, LKS Chmielowice, Wiking Rodło Opole, Swornica Czarnowąsy. Nie zabraknie także rezerw Odry Opole, które rywalizować będą w rozgrywkach czwartej ligi.

Na zdjęciu piłkarze Swornicy Czrnowąsy. Fot. Andrzej Klimek