Opolskie siatkarki poznały terminarz rozgrywek 2020/21

Siatkarki ECO UNI Opole sezon 2020/21 na zapleczu ekstraklasy rozpoczną 26 września. W Stegu Arenie zmierzą się z Olimpią Jawor. W nadchodzących rozgrywkach wystąpi 13 zespołów.

Piotr Jankowski

W drugiej kolejce opolski zespół pojedzie do Szczyrku, by zmierzyć się z tamtejszą Szkołą Mistrzostwa Sportowego. W związku z nieparzystą ilością zespołów rywalizujących na zapleczu elity, w trzeciej kolejce UNI będzie pauzowało. Pierwsza runda fazy zasadniczej potrwa do 9 stycznia. Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego zostanie rozegrane z kolei 17 kwietnia, kiedy to podopieczne Nicola Vettoriego zmierzą się z Astorią Sosnowiec.

Na pewno będziemy waleczne, co widać od pierwszych treningów – opowiada Adriana Adamek. – Nie ma żadnego odpuszczania, liczy się każda piłka. Bardzo chciałabym być w zespole, który wywalczy dla Opola awans do ekstraklasy. Nie boję się powiedzieć, że w to celuję i będę do tego dążyć. Miasto na to zasługuje. Jest piękna hala, wsparcie prezydenta, szeroki i doświadczony sztab trenerski i świetny zarząd, który naprawdę o nas dba. Mamy wszystko, aby doprowadzić do tego, żeby Stegu Arena była domem dla dwóch ekstraklasowych drużyn – dodaje nowa libero zespołu.

Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach opolski zespół zdobył wicemistrzostwo ligi.

Na zdjęciu zagrywająca siatkarka podczas treningu. Fot. Andrzej Klimek