PGE sponsorem strategicznym Orlika Opole

Orlik Opole pozyskał sponsora strategicznego, jakim od przyszłego sezonu stanie się PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Umowa została podpisana dzisiaj w opolskim ratuszu pomiędzy władzami UM Opola i zarządem grupy PGE.

Jak zapowiada prezes PGE Marek Woszczyk – angażując się w każdy projekt sportowy, podchodzimy do tematu bardzo profesjonalnie i walczymy o jak najwyższe cele. Tak jest w Bełchatowie, czy Turowie, gdzie drużyny siatkówki Skra, czy koszykówki Turów Zgorzelec przez nas sponsorowane walczą o sukcesy, nie tylko na arenie krajowej. Oczekujemy także, określonych korzyści wizerunkowych. Podobnie ma być z Orlikiem Opole. Trzeba także podkreślić, że będzie to wsparcie długofalowe a co za tym idzie stabilizacja i coraz lepsze wyniki drużyny Orlika.

Głównymi inicjatorami akcji „PGE dla Opola” byli wiceprezydent Opola Janusz Kowalski oraz obecny minister skarbu Dawid Jackiewicz, którzy niedawno na konferencji przedstawiali projekt.

– To bardzo dobra informacja dla opolskiego sportu, że PGE zaangażuje się w Orlika Opole – mówił wiceprezydent Kowalski, który starał się jak mógł najlepiej i był najbardziej zaangażowanym, żeby do Opola sprowadzić właśnie tego sponsora.

– Pieniądze, które dojdą od sponsorów zewnętrznych, będą spoza budżetu miejskiego, dzięki czemu będzie możliwość przesunięcia zakładanych pieniędzy także na inne kluby sportowe – podsumował wiceprezydent Kowalski

– Prowadziliśmy rozeznanie na temat potencjału sportowego Opola i dobrym nośnikiem będzie klub hokejowy, tym bardziej, że nasz koncern nie wspierał jeszcze tej dyscypliny sportowej jaką jest hokej. Nie jest to jedyne wsparcie jakie ma być dla Opola, gdyż mamy w planach też wspieranie projektów kulturalnych- mówi prezes PGE Marek Woszczyk. Z tej ostatniej deklaracji bardzo zadowolony był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Prezes Orlika Opole Dariusz Sułek także z wielką radością i zadowoleniem przyjął wiadomość podpisania przez PGE umowy z miastem Opole.

– Marzeniem każdego prezesa jest mieć w swoim klubie sponsora strategicznego. Nam się to udało. Trzeba teraz ustabilizować sytuację w klubie i myśleć o przyszłym sezonie – mówił Sułek. – Najlepsi polscy zawodnicy grają w GKS-ie Tychy i Cracovii, więc na chwilę obecną trzeba skupić się na tym co mamy i dograć jak najlepiej ten sezon do końca. Jak wszystko dobrze poukładamy to wtedy będziemy mogli spokojnie myśleć o wzmocnieniach i sukcesach na przyszły sezon.

Na zakończenie dzisiejszej konferencji prezes PGE i prezydent Opola podpisali wspólnie tablicę „PGE dla Opola”, a chwilę później przedstawiciele koncernu otrzymali pamiątkowe koszulki Orlika Opole z rąk prezesa Dariusza Sułka.

zdjęcie: www.opole.pl