Podczas przerwy technologicznej na Toropolu nie próżnowali

Podczas przerwy technologicznej na Toropolu pojawiło się sporo nowości – to co od razu rzuca się w oczy to nowy branding tafli lodowej, pojawiły się pod nią duże logotypy Opola, a centralną część zdobi charakterystyczny element logotypu miasta.

Aleksandra Raś

Na bandach również znajdziemy oznakowanie Opola oraz logo administratora lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. Pod taflą wymalowano nowa linie. Na szybach wyklejono folię z piktogramami symbolizującymi opolskie obiekty sportowe. Trybuny Toropolu zdobią nowe krzesełka, które także zostały wymienione podczas przerwy technologicznej.

Podest zawodniczy i podbudowa zostały wymienione, pojawił się podest dla kamer. Należy pamiętać, że proces technologiczny obejmuje nie tylko to co widać, ale również takie prace jak wymianę, czyszczenie i przegląd filtrów, rur i zaworów w maszynowni, serwisowanie rolb itp. W szatniach otynkowano ściany, instalacja elektryczna została wymieniona, położono nowe kable. Pojawią się również ozonatory, a instalacja wentylacyjna jest w trakcie remontu.

Lodowisko wznowiło swoją działalność 27 lipca. Na Toropolu już trenują sportowcy z opolskich klubów – Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Piruette Opole oraz sekcja Short Track KU AZS Politechniki Opolskiej. Nasz obiekt przyciąga uwagę sportowców z całego kraju, z uwagi na bardzo dobrą jakość tafli lodu, czego dowodem jest trwający od 3 do 17 sierpnia Festiwal Hokeja, w ramach którego odbywają się campy hokejowe i zgrupowanie bramkarzy z całej Polski. Ślizgawki ogólnodostępne ruszają od września – opolanie będą mogli standardowo ślizgać się na Toropolu w środy, soboty i niedziele.

Na zdjęciu lodowisko Toropol podczas imprezy Ice Cross. Fot. Andrzej Klimek