Politechnika Opolska powtórzyła siatkarski sukces sprzed sześciu lat

Siatkarze AZS-u Politechniki Opolskiej okazali się najlepsi w klasyfikacji uczelni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Ponadto podopieczni Zbigniewa Rektora wrócili ze srebrnym medalem całej imprezy.

Piotr Jankowski

Podczas trzydniowych zawodów, które odbywały się w Krakowie rywalizowało 12 najlepszych uczelni z całego kraju. – Turniej rozpoczęliśmy od dwóch zwycięstw po tie-breaku w grupie. Mecze były fragmentami dosyć nerwowe, jednak tym zazwyczaj charakteryzują się tzw. „spotkania na przetarcie” – mówi Mateusz Berlik, członek sztabu opolskiego zespołu. 

Po triumfie w grupie A, AZS Politechnika Opolska pewnie pokonała w ćwierćfinale Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna z Opola awansowała do najlepszej czwórki w kraju jako jedyna uczelnia techniczna. W półfinale opolanie okazali się lepsi od Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, tym samym awansując do finału.

W finale naszym rywalem była drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którą rozegraliśmy istny dreszczowiec – opowiada Berlik. – Szczególnie w trzeciej partii, kiedy przegrywając w setach 2:0 i ośmioma punktami w tym secie, wykrzesaliśmy z siebie siły i doszliśmy rywali. Niestety w końcówce rzeszowianie mieli więcej szczęścia oraz lepiej wykorzystali swoje szanse. Mimo, że nie wróciliśmy do Opola z dwoma złotami, to trzeba podkreślić, że wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i mistrzostwo Polski Politechnik to ogromny, historyczny wręcz sukces, ponieważ powtórzyliśmy osiągnięcie sprzed sześciu lat – podkreśla.

Najlepszym zawodnikiem opolskiej drużyny podczas całego turnieju wybrany Daniela Ochrymczuka, który zanotował fantastycznie statystyki w przyjęciu, niejednokrotnie ratując swój zespół w bardzo trudnych sytuacjach. 

Na zdjęciu siatkarze opolskiego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym. Fot. Materiały prasowe