Praca wre w Opolskim Parku Sportu! [WIDEO]

Pod koniec ubiegłego roku w miejscu starego „Cieplaka” były tylko słupy, które dziś podtrzymują konstrukcję przyszłej hali sportowej. Za budowniczymi już 1/3 prac, a w maju obiekt ma mieć już dach.

Piotr Jankowski

Ułożona została już pierwsza rura wodociągu, a na wykończeniu są już kanalizacja deszczowa oraz sanitarna. Zanim budynek będzie miał dach, wcześniej wykonane zostaną wszystkie prace związane ze stolarką. W sierpniu budynek hali sportowej Opolskiego Parku Sportu ma mieć także swój dach.

Przypomnijmy, że wielofunkcyjna i bardzo nowoczesna hala pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i niewielką trybunę. Innowacją będzie umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna. Wewnątrz stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha i sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym.

Na terenie pod halą powstaną dwa boiska – orlik ze sztuczną nawierzchnią i trybunami oraz twarde betonowe. Znajdziemy tam także strefę do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach (tzw. pumptrack), siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Jedno z boisk zimą zamieniać się będzie w lodowisko. Centrum połączone zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej.

Obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku.