Prezydent powołał Kapitułę programu Złote Dziecko

Już od września rusza sportowy program Urzędu Miasta Opola – ZŁOTE DZIECKO skierowany do młodych zawodników, którzy reprezentują barwy klubów sportowych z siedzibą na terenie miasta Opola.

Złote Dziecko to unikatowy w skali kraju program, którego celem jest propagowanie zawodowego sportu wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu, młodzi sportowcy, bezpłatnie, będą mogli liczyć m.in.: na konsultacje i wspólne treningi ze znanymi sportowcami, wsparcie ekspertów, obozy treningowe.

W związku z tym Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski powołał kapitułę sportową do wyboru uczestników programu. W skład Kapituły, decyzją Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, zostali powołani:

1. Bartłomiej Bonk – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich, zawodnik KS Budowlani Opole.

2. Marcin Rol – Wiceprezydent Miasta Opola

3. Jerzy Kostorz – Kapelan Opolskiego Sportu

4. Przemysław Zych – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu

5. Tomasz Wróbel – Radny Miasta Opola, Prezes AZS KU Politechniki Opolskiej, Wiceprezes ds. rozwoju Zarządu Głównego AZS

6. Mateusz Magdziarz – Dyrektor TVP 3 Opole

7. Mirosław Śnigórski – pedagog, animator sportu, dyrektor PSP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

Obrady kapituły zaplanowane są na 1 września 2016 r. na godz. 15.00. Już niebawem dowiemy się, którzy ze zgłoszonych zawodników zakwalifikują się do I edycji programu Złote Dziecko. Wręczenie powołań do programu „Złote Dziecko” odbędzie się 7 września 2016 r. o godz. 14.30 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Program realizowany jest przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola.