Rezerwowy zespół Gwardii jest na półmetku sezonu

Występująca w III lidze dolnośląskiej rezerwowa drużyna szczypiornistów Gwardii w połowie rozgrywek jest na 3. miejscu w tabeli.

Marcin Sagan

W zmaganiach w tej grupie III ligi występuje dziewięć zespołów. Każdy z nich ma więc do rozegrania 16 spotkań. W połowie sezonu Gwardia II ma w dorobku 15 punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, a trzy spotkania zakończyły się porażkami. W tabeli opolan wyprzedzają rezerwowe drużyny innych klubów z krajowej elity. Zagłębie II Lubin ma 23 punkty, a Chrobry II zebrał ich 21.

W opolskiej drużynie występują juniorzy. W starciach ze starszymi rywalami mają okazję do zebrania doświadczeń i „otrzaskania się”. Podobny manewr ze zgłoszeniem zespołu rezerw wykonano w Gwardii również w poprzednim sezonie i wówczas także grali w nim juniorzy. Wyniki mają tak naprawdę drugorzędne znaczenie. Liczy się ogranie.

W miniony weekend zespół rezerw Gwardii rozegrał dwa mecze u siebie. Oba wygrał pokonując: Piasta Lwówek Śląski i KS Środę Śląska. W starciu z Piastem niesamowitym wyczynem popisał się Daniel Jendryca, który zdobył aż 19 goli.

Runda rewanżowa w III lidze dolnośląskiej rozpocznie się w następny weekend 14/15 marca, a rozgrywki potrwają do połowy maja.

Gwardia II Opole – Piast Lwówek Śląski 49-31 (22-13)
Gwardia II: Dytko, Lellek – Gołębiowski 3, Adamski 1, Kosiorek 2, Jendryca 19, Piechota 2, Wandzel 7, Moch 2, Czupała 6, Bidziński, Niewiadomski 7. Trener Wojciech Aksamit.

Gwardia II Opole – KS Środa Śląska 29-26 (16-10)
Gwardia II: Dytko, Lellek – Gołębiowski 4, Adamski 3, Kosiorek 2, Jendryca 5, Piechota 2, Wandzel 1, Moch 1, Czupała 6, Bidziński, Niewiadomski 5. Trener Wojciech Aksamit.

Na zdjęciu w brawurowej interwencji bramkarz drugiej drużyny Gwardii Marcin Dytko. Fot. Mariusz Matkowski.