Rezerwy Odry znów zwycięskie

Drugi zespół Odry Opole odniósł kolejne już w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach czwartej ligi. Tym razem piłkarze Adama Berbelickiego triumfowali w Prudniku.

Piotr Jankowski

Od początku spotkania, to zespół z Opola przeważał. Średnia wieku składu Odry wyniosła 17,8 roku życia, co jest najniższym wynikiem w całej czwartej lidze. Do szatni podopieczni trenera Adama Berbelickiego schodzili prowadząc 2-0 po bramkach Bartosza Lisowskiego oraz Michała Sprawassera. Po zmianie stron Pogoń szukała swoich szans, jednak czerwona kartka, jaką otrzymał jeden z zawodników znacznie zatrzymała ich zapędy. Chwilę po tym do bramki trafił Kacper Kaczka, ustalając wynik spotkania na 3-0.

Warto zaznaczyć, że w bramce drugiego zespołu Odry stanął Tobiasz Weinzettel. Został on wysłany do gry w czwartej lidze w związku z debiutem dotychczasowego bramkarza – Błażeja Sapielaka w seniorskim zespole niebiesko-czerwonych.

Po pięciu spotkaniach sezonu 2020/21, niebiesko-czerwoni mogą pochwalić się trzema zwycięstwami i dwiema przegranymi. Z dorobkiem dziewięciu punktów zajmują obecnie czwartą lokatę w ligowej tabeli. Tabela tutaj KLIK.

Swoje kolejne spotkanie podopieczni trenera Adama Berbelickiego rozegrają w sobotę 22 lipca o godzinie 17:00. Pojadą do Olesna, by zmierzyć się z tamtejszym MKS-em. Kolejne domowe spotkanie na stadionie przy ul. Północnej odbędzie się w środę 26 sierpnia, a rozpocznie się o godz. 17.30. Rywalem Odry II będzie Chemik Kędzierzyn Koźle.

Pogoń Prudnik 0-3 Odra II Opole
Bramki: Lisowski, Sprawasser, Kaczka
Pogoń: Roskosz – Piskorz, Milewski, Stencel, Leśniowski – Surma, Leszczyński, Bajorek, Cariolano Ribeiro Junior – Strząbała, Serafin.
Odra: Weinzettel – Kaczka, Jadeszko, Lisowski, Kowalski – Pudlik, Stępień (’75 Głuszkiewicz), Rychlik (’85 Górniak), Dąbrowski, Dziwański (’65 Krysiak) – Sparwasser

Na zdjęciu piłkarze Odry Opole i Swornicy Czarnowąsy podczas walki o piłkę. Fot. Mariusz Matkowski