Rozgrywki FELO zbliżają się do końca

Do zakończenia zmagań Futsal Extra Ligi Opola pozostały dwie kolejki. W 12. swoje mecze wygrały dwie prowadzące w tabeli drużyny.   

Marcin Sagan

Lider – Kopalmat w poprzedniej serii zmagań przegrał 2-4 z wiceliderem – Wikingiem Alibabą i była to jego pierwsza strata punktów. W 12. kolejce wysoko, bo 7-1 pokonał ADL UNS i zbliżył się do ostatecznego triumfu. Z kolei Wiking Alibaba wygrał 4-2 z The Zigers i zapewnił sobie co najmniej drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Walka toczyć się będzie jeszcze o 3. lokatę. Po 12. kolejce awansował na nie Mortal Football World, który rozgromił autsajdera – Na Topie wygrywając aż 11-1.

W walce o tytuł króla strzelców wielki krok do zwycięstwa w klasyfikacji zrobił jej lider – Dawid Dulski z Wikinga. Zdobył on wszystkie cztery bramki dla swojego zespołu w starciu z The Zigers. Łącznie ma na koncie 22 gole, a drugi w zestawieniu Marcin Wacha (Mortal Football World) ma ich 17.

Według pierwotnego terminarza 13. kolejka miała się odbyć 16 lutego, a ostatnia 23 lutego. Najbliższa kolejka z 16 lutego została jednak przełożona na 23 lutego ze względu na to, że w najbliższą niedzielę w Stegu Arenie odbędzie się mecz fazy grupowej Pucharu EHF w piłce ręcznej, w którym to nasza Gwardia zmierzy się z duńskim Bjerringbo Silkeborg. Rozgrywki FELO skończą się natomiast tydzień później niż pierwotnie planowano. Ostatnia 14. seria spotkań odbędzie się w niedzielę 1 marca.

Wyniki 12. kolejki FELO: The Zigers – Wiking Alibaba 2-4 (Węgrzyn, Woźniakowski – Dulski 4); Na Topie – Mortal Football World 1-11 (Pregel – Popiołek 4, Lewin i Bajorko po 3, Pulnar); Wojciobus Profi Art – Patriotic 2-7 (Stralenia, Błażejewski – Krok 3, Wojnarowski 2, M. Zboch, Świrski); Kopalmat – ADL UNS 7-1 (Tomczak 5, Owsiak 2 – Perz).

W tabeli po 12 kolejkach z dorobkiem 33 punktów prowadzi Kopalmat. Kolejne lokaty: Wiking Alibaba (28 pkt), Mortal Football World (20 pkt), The Zigers (19 pkt), ADL UNS (16 pkt), Patriotic (15 pkt), Wojciobus Profi Art (7 pkt), Na Topie (3 pkt).

Na zdjęciu w pomarańczowej koszulce Adam Krok z zespołu Patriotica. W 12. kolejce zdobył on trzy bramki. Fot. Mariusz Matkowski.