Słaby występ i przegrana Szymona Duszy

Szymon Dusza po trzech pięciominutowych rundach musiał uznać wyższość Kacpra Koziorzębskiego. Przegrana opolskiego zawodnika mieszanych sztuk walki jest sporą niespodzianką.

Piotr Jankowski

Zawodnicy rozpoczęli tę walkę od niskich kopnięć na nogi, które w mieszanych sztukach walki są świetną bronią przeciwko zawodnikom, którzy preferują walkę w stójce. O ile połowa pierwszej rundy była bardzo wyrównana, to w jej drugiej części lepiej radził sobie Koziorzębski.

W drugiej rundzie reprezentujący klub Next Level Opole zawodnik miał spore problemy ze skracającym dystans rywalem. Dał się także obalić, co przeważyło o kolejnej przegranej rundzie Duszy. Próbował on co prawda poddać swojego rywala z pleców, jednak nieskutecznie.

W trzeciej rundzie Szymon był już bardzo zmęczony, a kopnięcia z pierwszej rundy zaczęły przynosić efekty. Dusza starał się dociskać swojego rywala do siatki, jednak na niewiele się to zdało. Gdy walka wróciła do szermierki na pieści, zdecydowanie szybszy i skuteczniejszy był Koziorzębski, który triumfował po jednogłośnej decyzji sędziów.

Dla opolskiego zawodnika jest to druga przegrana w organizacji Fight Exclusive Night. W swoim debiucie przegrał z Oskarem Somerfeldem, by następnie pokonać Tymoteusza Łopaczyka oraz byłego pretendenta do pasa – Kamila Gniadka. Przegrana podczas FEN28 znacznie oddaliła reprezentującego Next Level Opole Duszę od walki o mistrzostwo organizacji.

Na zdjęciu Szymon Dusza podczas oficjalnego ważenia przed walką. Fot. Materiały prasowe FEN