Sukcesy motocyklistów opolskiego Hawi Racing Team

Motocykliści opolskiego HAWI RACING TEAM mieli pracowity weekend, bowiem brali udział w trzech imprezach – każda w innej konkurencji (enduro, baja i cross country) i uzyskali na nich znakomite wyniki sportowe.

W Zajączkowie koło Kielc odbyła się III i IV runda Mistrzostw Polski w Enduro. Rajd zgromadził na starcie krajową czołówkę. W klasyfikacji Generalnej Jakub Kucharski uplasował się na 5. miejscu, za Dominikiem Olszowym (CKM Cieszyn), Łukaszem Kurowskim (KS REGA MX TEAM Ropczyce), Adamem Tomiczkiem (UKS Wiraż Cieszyn) i Damianem Musiałem (KTM Novi Korona Kielce). W swojej klasie E2/E3 musiał uznać wyższość Olszowego, Kurowskiego, Tomiczka oraz Rafała Bracika (KTM Novi Korona Kielce).

Dobrze spisali się też młodzi motocykliści. Jakub Kowalski był bezkonkurencyjny w klasie Junior 85. Drugie miejsce przypadło był Karolowi Królikowskiemu (KS REGA MX TEAM Ropczyce), a trzecie Jerzemu Boleście (MX Lipno). Z kolei w klasie Junior Patryk Kuleszo ponownie stoczył bój o zwycięstwo z Kacprem Baklarzem (BKM Bielsko-Biała). W pierwszym dniu zwodów uległ swojemu rywalowi, ale nazajutrz był już od niego lepszy. Ostatecznie o końcowym wyniku zadecydowały uzyskane czasy z prób cross i enduro, a one były na korzyść zawodnika z bielskiego klubu. Patryk w klasyfikacji generalnej uplasował się na 10. pozycji.

Tomasz Wilkowicz udanie startował w długodystansowym rajdzie „Wysoka Grzęda Baja Poland”, który odbywał się na terenie miejscowości: Szczecin, Dobra i Drawsko Pomorskie. Impreza po ponad półrocznej przerwie wznowiła sezon w Pucharze Świata FIA. W rajdzie zaliczanym również do II rundy mistrzostw Polski i Pucharu Polski wystartowało ponad 100 zawodników. Reprezentant Hawi w piątkowym siedmiokilometrowym prologu (OS-1) wykręcił drugi czas. Ostatecznie w rajdzie stanął na najniższym stopniu podium.

W III rundzie mistrzostw Okręgu Łódzkiego Cross Country wystartowali z kolei Weronika Duraj i Rafał Szymański. W imprezie, która odbyła się na torze Juraparku w Biskupicach koło Częstochowy wystartowało 89 zawodników. Reprezentująca barwy opolskiego zespołu Duraj jako jedyna przystąpiła do rywalizacji w klasie kobiet, ale na trasie ścigała się z klasą Młodzik i w tym łączonym wyścigu zameldowała się na mecie trzecia. Na półmetku rozgrywek Weronika w klasyfikacji sezonu ma już wypracowaną sporą przewagę punktową nad swoimi konkurentkami. Szymański pewnie zwyciężył w klasie Licencja A i zarazem był najszybszym motocyklistą w całych zawodach, zaś w klasyfikacji sezonu wskoczył na trzecią pozycję.

Na zdjęciu od lewej strony: Patryk Kuleszo, Jakub Kowalski i Jakub Kucharski. Fot. Piotr Kumiec