Sukcesy motocyklistów opolskiego Hawi Racing Team

Motocykliści opolskiego Hawi Racing Team mieli pracowity weekend. W miejscowości Ostrowąs koło Połczyna Zdrój zainaugurowano rozgrywki enduro. W dwudniowej imprezie wystartowało blisko 160 riderów, a wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów opolskiego klubu. W mistrzostwach Polski wysoką formę potwierdził Patryk Kuleszko, który w klasie Junior zajął 2. miejsce oraz 9. Lokatę w generalce. Z dobrej strony pokazał się Jakub Kowalski zajmując 2. pozycję w klasie Junior 85. W najmocniejszej klasie E2/E3 po rocznej przerwie wystąpił Jakub Kucharski i choć był dopiero 7, to jego występ należy ocenić pozytywnie, tym bardziej, że musiał rywalizować z najlepszymi obecnie polskimi zawodnikami – Dominikiem Olszowym, Łukaszem Kurowskim, czy Adamem Tomiczkiem. W klasie Masters w barwach HAWI RT zadebiutował Dariusz Hewelt, ale już w pierwszej fazie rajdu zaliczył groźny upadek, w którym się mocno poobijał i musiał wycofać się z rywalizacji. Nasi motocykliści w klasyfikacji zespołowej zajęli drugie miejsce, zaś w klasyfikacji klubowej zajmują 5. lokatę.

Natomiast w nieodległym Szczecinku rozgrywana była 1. runda w rajdach Baja. Świetny wynik w mistrzostwach Polski zanotował Tomasz Wikowicz, który w klasie motocykli zajął miejsce na drugim stopniu podium. Zwyciężył Maciej Giemza (KTM Novi Korona Kielce) z ORLEN Teamu.

W niedzielę ruszył cykl IPONE CROSS COUNTRY SERIES 2020, cieszący się dużą popularnością wśród hobbystów i początkujących motocyklistów. Pierwsza runda odbyła się w Biskupicach koło Częstochowy. W tych zawodach wystartowała Weronika Duraj, która z powodu awarii silnika w swoim KTM-ie dość szybko musiała wycofać się z rywalizacji, ale już we wrześniu w tym samym miejscu wystartuje w 3. rundzie Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w cross country, gdzie jest liderką w klasie Kobiet.

Warto wspomnieć, że dwa tygodnie wcześniej w Kaliszu Pomorskim rozegrano 1. i 2. rundę Mistrzostw Polski w wyścigach cross country. W tych zawodach startował Patryk Kuleszko, który zwyciężył rywalizację w klasie Junior.

W najbliższy weekend zmagania rozpoczną motocrossowcy. W Opatówku zostanie rozegrana 1. runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej z udziałem zawodników HAWI RT.

Wyniki MP Enduro > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2020/Enduro/MP/I-i-II-Runda/e_2937

Wyniki MP Baja > https://wyniki.pzm.pl/2020/szczecinek/MPRB/results/OS%205

Wyniki MP CC > https://wyniki.motoresults.pl/pl/2020/Cross-Country/MP/I-i-II-Runda/e_2922

Wyniki ICCS > https://motopowerwyniki.pl/?dir=IPONE+SERIES+2020%2FBISKUPICE+26_07&fbclid=IwAR3lIKdcFgPjvtKbfRHIyU5a2scuM3ggIdtiKbEFecN7pbtQsUHb7OlSXZs

Zdjęcia z zawodów enduro – autor: Piotr Kumiec