Szymon Dusza z nowym rywalem na FEN28

Podczas 28. gali organizacji Fight Exclusive Night, która odbędzie się 13 czerwca wystąpi zawodnik mieszanych sztuk walki z Opola – Szymon Dusza.

Piotr Jankowski

Początkowo wydarzenie miało odbyć się 28 marca, jednak na drodze stanął koronawirus. Naprzeciw opolskiego zawodnika miał stanąć Witalij Twuerdochlebow, jednak wraz ze zmianą terminu gali – zmienił się oponent.

W czerwcu w klatce wrocławskiej organizacji naprzeciw Szymona Duszy (8 zwycięstw – 4 przegrane) stanie Kacper Koziorzębski (5 zwycięstw – 2 przegrane). Podopieczny Mateusza Dubiłowicza może pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu. W maju 2019 roku Koziorzębski wygrał decyzją sędziów z Michałem Labusem. Wcześniej rozprawił się z Adamem Ugorskim. Czerwcowy debiutant trzykrotnie wygrywał swoje pojedynki przed czasem. Teraz stanie przed szansą zaznaczenia swojej pozycji w czołówce mocno obsadzonej kategorii półśredniej w FEN.

W FEN Dusza może pochwalić się bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. W swojej pierwszej walce podczas FEN19 uległ Oskarowi Somerfeldowi. Powrócił na FEN23, nokautując w niecałą minutę młodego prospekta Tymoteusza Łopaczyka. Wszystko wskazuje na to, że walka opolskiego zawodnika z Koziorzębskim znajdzie się w karcie głównej wydarzenia, które transmitowane będzie w systemie pay per view (PPV).

Główną atrakcją wieczoru będzie walka o pas w kategorii ciężkiej, o który powalczy doświadczony Szymon Bajor (20 zwycięstw – 8 przegranych). Niezwykle interesująco zapowiada się także starcie doświadczonego Marcina Wójcika (12 zwycięstw – 7 przegranych) z młodszym o trzy lata Rafałem Kijańczukiem (8 zwycięstw – 2 przegrane). Zwycięzca tej walki ma być głównym pretendentem do walki o pas w kategorii półciężkiej.

Na zdjęciu Szymon Dusza podczas boju z Michałem Pietrzakiem w Stegu Arenie. Fot. Mariusz Matkowski