Tomasz Wikowicz mistrzem Polski w Rajdach Baja, a Kuleszo bliski tytułu w Cross Country

W Drawsku Pomorskim odbyła się trzecia i zarazem ostatnia runda Mistrzostw Polski w Rajdach Baja. W dwudniowej imprezie wystartowało blisko 120 zawodników w samochodach terenowych, ciężarówkach, a także na motocyklach i quadach, którzy ścigali się po poligonie na ponad 300-kilometrowej trasie podzielonej na odcinki specjalne.

W gronie motocyklistów rywalizował Tomasz Wikowicz, który podróżował na KTM-ie EXC 450F.Reprezentant opolskiego klubu przed rundą finałową w klasyfikacji zajmował pozycję wicelidera. Tym razem pod nieobecność Macieja Giemzy z ORLEN Teamu był najlepszy, dzięki czemu wywalczył swój upragniony tytuł. Wyniki osiągnięte przez Wikowicza dały HAWI Racing Team trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Wyniki Baja Drawsko > TUTAJ

 

W tym samym czasie w Ostródzie odbyły się kolejne rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country z udziałem 154 motocyklistów. W zawodach wystartował Patryk Kuleszo, który rywalizował w klasie Junior. W pierwszym dniu był najszybszy, ale w drugim musiał uznać wyższość Konrada Dąbrowskiego (DUUST RACING Warszawa), który ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium.

Kuleszo, przy takiej samej ilości zdobytych punktów co zwycięzca, musiał zadowolić się drugim miejscem, a trzeci był Damian Azmin (Automobilklub Głogów). W klasyfikacji sezonu motocyklista opolskiego klubu jest liderem i ma wypracowaną  8-punktową przewagę nad drugim Dąbrowskim. Końcowe rozstrzygnięcia zapadną już w najbliższy weekend w Kwidzynie.

Wyniki > TUTAJ

Z kolei w Nowym Kościele koło Złotoryi odbyła się IV runda popularnego cyklu IPONE Enduro Sprint Series z udziałem motocyklistów HAWI Racing Team. 161 zawodników w zależności od klasy pokonywali 5- lub 4-krotne 18-kilometrową trasę, na której wytyczone zostały dwie wymagające próby: test cross na torze motocrossowym z sekcją extreme oraz enduro w lesie.

W najmocniejszej klasie Champion rywalizował Rafał Szymański, który zajął 9. miejsce, zaś Dariusz Nalewajek w klasie E3 był 21. Kolejna przedostatnia runda odbędzie się 25 października na poligonie Winów koło Opola.

Wyniki > TUTAJ

fot. Maciej Niechwiadowicz, EnduroBlog.pl, Piotr Kumiec