UNI Opole przegrywa w Mielcu. Szeroka rotacja trenera

W swoim ostatnim meczu przed startem pierwszoligowego sezonu, siatkarki ECO UNI Opole pojechały do Mielca, gdzie zmierzyły się ze Stalą Mielec. Opolanki uległy 2-3, jednak sparing zdecydowanie mogą zapisać do udanych.

Piotr Jankowski

Podopieczne Nicoli Vettoriego bardzo dobrze weszły w mecz, wygrywając pierwsze dwa sety – kolejno do 19 i 18. Stare siatkarskie porzekadło mówi, że ten, kto prowadzi 2-0 i nie wygrywa trzeciego seta, ten przegrywa cały mecz. Tak było i w tym przypadku. Opolanki przegrały trzeciego, czwartego i piątego seta kolejno do 21, 20 i 16. Wspomnieć należy jednak, że szkoleniowiec UNI dużo rotował składem, co wpłynęło na wynik. Kibice powinni być jednak spokojni, bowiem „Wilczyce” pokazały się w tym sparingu z bardzo dobrej strony.

Stal Mielec w nadchodzących rozgrywkach będzie jednym z zespołów, które będą się liczyć w walce o awans. SIatkarki z województwa podkarpackiego w sparingu z UNI imponowały dobrym przyjęciem i spokojem w rozgrywaniu akcji. Podobnie było w przypadku opolskiego zespołu, który w poprzednich rozgrywkach został wicemistrzem zaplecza ekstraklasy.

Sezon 2020/2021 opolskie siatkarki zainaugurują w sobotę 26 września o 15:45. W Stegu Arenie zmierzą się z pierwszoligowym beniaminkiem – Olimpią Jawor.

Na zdjęciu siatkarki UNI Opole podczas jednego ze sparingów w Opolu. Fot. Andrzej Klimek