UNI Opole umacniają się na pozycji lidera!

Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego bez większych problemów odniosły cenne zwycięstwo nad wiceliderem Płomieniem Sosnowiec. Tym samym UNI umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Piotr Jankowski

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, jednak opolanki świetnie pracowały w przyjęciu, co udało się przekładać na skuteczne ataki. Mimo nieco nerwowej końcówki, „Wilczyce” wygrały pierwszą partię 25:22. Druga była bliźniaczo podobna do tej pierwszej, biorąc pod uwagę zaciętość w końcówce. W całym spotkaniu świetnie spisywała się jednak Marta Orzyłowska, która została z resztą wybrana najlepszą zawodniczką meczu. 

Po drugiej partii wygranej 25:23, przyszła pora na trzecią. Jak się okazało – zwycięstwo w tym secie przyszło zdecydowanie najłatwiej. Opolanki triumfowały bowiem 25:19, co pozwoliło im na zbudowanie sześciopunktowej przewagi w ligowej tabeli.

Płomień Sosnowiec 0-3 (22:25, 23:25, 19:25) UNI Opole
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Marta Orzyłowska

Na zdjęciu świętujące opolanki. Ponadto na pierwszym planie MVP spotkania w Sosnowcu, Marta Orzyłowska. Fot. Andrzej Klimek