UNI Opole w drodze na turniej w Poznaniu

Siatkarki UNI Opole w weekend rozegrają turniej w stolicy województwa wielkopolskiego. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego rozgrywki 2020/21 rozpoczną za cztery tygodnie.

Piotr Jankowski

Podczas turnieju, którego organizatorem jest Energetyk Poznań, UNI rozegra dwa mecze. Pierwszy w piątek 28 sierpnia o 18:00 z zespołem gospodarzy. W sobotę z kolei o tej samej godzinie siatkarkom przyjdzie się zmierzyć z drużyną z Nowego Dwora Mazowieckiego.

Siatkarki ECO UNI Opole sezon 2020/21 na zapleczu ekstraklasy rozpoczną 26 września. W Stegu Arenie zmierzą się z Olimpią Jawor. W nadchodzących rozgrywkach wystąpi 13 zespołów. W drugiej kolejce opolski zespół pojedzie do Szczyrku, by zmierzyć się z tamtejszą Szkołą Mistrzostwa Sportowego. W związku z nieparzystą ilością zespołów rywalizujących na zapleczu elity, w trzeciej kolejce UNI będzie pauzowało.

Pierwsza runda fazy zasadniczej potrwa do 9 stycznia. Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego zostanie rozegrane z kolei 17 kwietnia, kiedy to podopieczne Nicola Vettoriego zmierzą się z Astorią Sosnowiec.

Na zdjęciu „Wilczyce” przed wyjazdem z Opola. Fot. Materiały prasowe klubu