W niedzielę sztangiści Budowlanych zdobędą kolejne złoto

W hali przy ul. Duboisa w niedzielę 17 listopada odbędzie się finał drużynowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Wystąpi pięć drużyn, w tym nasza – Budowlani Opole.

Marcin Sagan

Jeśli chodzi o najcenniejsze trofeum, to w zasadzie wszystko jest już jasne. Po raz 10. z rzędu, a 27. raz w historii złote medale przypadną sztangistom z Opola. Rozgrywki drużynowe toczą się bowiem w ten sposób, że odbywają się trzy rzuty ligi. Po dwóch przewaga Budowlanych na resztą stawki jest ogromna.

Opolski zespół zebrał do tej pory 3993,7 pkt. Był zdecydowanie najlepszy zarówno w pierwszym, jak i drugim rzucie ligi. Kolejne lokaty zajmują: Mazovia Ciechanów (3515,3 pkt), Impuls Warszawa (3494,9 pkt), Budowlani Nowy Tomyśl (3466,0 pkt) i Polwica Wierzbno (3328,1 pkt). Tych pięć zespołów zobaczymy na pomoście w Opolu. Losy złotego medalu są w zasadzie przesądzone, ale o kolejne dwa miejsca na podium toczyć się będzie zacięta walka.

Nasz zespół nie powinien mieć problemów z wygraniem całej ligi, ale też turnieju finałowego. Wystąpi bowiem w bardzo mocnym zestawieniu. Na pomoście zaprezentują się: Arkadiusz Michalski, Krzysztof Zwarycz, Łukasz Grela, Marcin Izdebski, Bartłomiej Barth i Mateusz Skulimowski. Do dorobku drużyny wliczać się będzie wynik pięciu najlepszych zawodników z tej szóstki.

– Mamy ogromną przewagę i nie wiem, co musiałoby sie stać żebyśmy nie zdobyli złotego medalu – mówi trener opolskiej drużyny Ryszard Szewczyk. – Szykują się jednak ciekawe zawody. Będzie cała krajowa czołówka i zapowiada się dźwiganie na wysokim poziomie.

Zawody w niedzielę 17 listopada w hali przy ul. Duboisa rozpoczną się o godz. 12.00. Wstęp na halę dla kibiców jest bezpłatny.

Na zdjęciu Marcin Izdebski z opolskiego klubu. Fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.