W sobotę pogrzeb Jerzego Szczakiela

Pogrzeb pierwszego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu, Jerzego Szczakiela odbędzie się w sobotę 5 września.

Piotr Jankowski

Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu – Grudzicach, z którymi legendarny żużlowiec związany był przez całe życie. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 13:00, a godzinę później na cmentarzu przy ulicy Strzeleckiej odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Jerzy Szczakiel urodził się 28 stycznia 1949 roku w Grudzicach. Był absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Karierę żużlową rozpoczął w 1967 w Kolejarzu Opole, z którym był związany przez całą karierę żużlową i szybko zaczął odnosić sukcesy w tej dyscyplinie sportu: w 1969 wygrał Turniej o Srebrny Kask, zadebiutował w finale indywidualnych mistrzostw Polski w 1969 w Rybniku, które zakończył na 5. miejscu oraz wygrał z Kolejarzem Opole II ligę i awansował do pierwszej ligi, a sezon później zajął z drużyną 3. miejsce w pierwszej lidze. Do ostatnich chwil, zawsze można było go spotkać na opolskim stadionie. Służył pomocą i dobrą radą. Jerzy Szczakiel po długiej walce z ciężką chorobą zmarł nad ranem 1 września 2020.

Kolejarz Opole, czyli klub, który przez całą karierę reprezentował Jerzy Szczakiel informuje, że miejsca parkingowe znajdują się przy kościele. Prosi się o nie parkowanie samochodów przy ulicy prowadzącej do cmentarza. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych, będą mogły oglądać transmisję tutaj – KLIK.

Na zdjęciu Jerzy Szczakiel. Fot. Kolejarz Opole