W starciu na szczycie FELO lepszy był zespół z 2. pozycji

W 11. kolejce Futsal Extra Ligi Opola (FELO) mogliśmy poznać mistrza rozgrywek.   

Marcin Sagan

Stałoby się tak, gdyby lider – Kopalmat pokonał zajmującego 2. lokatę Wikinga Alibabę. Mający na swoim koncie komplet zwycięstw Kopalmat w końcu znalazł pogromcę. Przegrał 2-4 i walka o tytuł jeszcze nie jest zakończona, choć przewaga pięciu punktów nad wiceliderem na trzy kolejki do końca to spora zaliczka.

W meczu trzeciego w tabeli zespołu The Zigers z czwartym – Mortal Football World padł remis 4-4. To oznacza, że walka o miejsce na najniższym stopniu podium jeszcze będzie ciekawa. Oprócz tych dwóch ekip liczyć się w niej będzie również ADL UNS, który w 11. kolejce wygrał swoje spotkanie.

W walce o tytuł króla strzelców też będą emocje. W 11. kolejce swojego dorobku nie powiększył lider – Dawid Dulski z Wikinga. Trzy razy trafił natomiast do siatki wicelider – Marcin Wacha (Mortal Football World). Ma na koncie 17 goli czyli o jednego mniej niż Dulski. Dorobek powiększył trzeci w klasyfikacji Adam Berbelicki (The Zigers). Zdobył on dwa gole i ma ich w dorobku 14.

W planie rozgrywek jest 14 kolejek. Terminy, gdy w Stegu Arenie odbędą się zmagania w trzech pozostałych do końca seriach to: 9, 16 i 23 lutego. Należy się jednak spodziewać, że kolejka z 16 lutego zostanie przełożona na inny termin, bo wtedy w planie na największej opolskiej hali jest mecz fazy grupowej Pucharu EHF w piłce ręcznej, w którym to nasza Gwardia zmierzy się z duńskim Bjerringbo Silkeborg.

Wyniki 11. kolejki FELO: The Zigers – Mortal Football World 4-4 (Berbelicki i Węgrzyn po 2 – Wacha 3, Lewin); Kopalmat – Wiking Alibaba 2-4 (R. Szmielak, P. Tramsz – Stencel, Chaba, Nesterów, Boczarski); Na Topie – Patriotic 2-3 (Babicz, Grendziak – Krok 2, Świrski); ADL UNS – Wojciobus Profi Art 4-2 (Sitarski 2, Pęchra, Burzyk – Tymofiejew, Hołowatyj).

W tabeli po 11 kolejkach z dorobkiem 30 punktów prowadzi Kopalmat. Kolejne lokaty: Wiking Alibaba (25 pkt), The Zigers (19 pkt), Mortal Football World (17 pkt), ADL UNS (16 pkt), Patriotic (12 pkt), Wojciobus Profi Art (7 pkt), Na Topie (3 pkt).

Na zdjęciu zespół Wikinga Alibaby. Fot. Mariusz Matkowski.