„Wilczyce” lepsze od lidera! Cenne zwycięstwo UNI

Siatkarki UNI Opole pokonały 3-0 lidera zaplecza ekstraklasy – Stal Mielec 3-0. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego odniosły tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu po przerwie spowodowanej przez koronawirusa.

Piotr Jankowski

Od samego początku meczu opolanki postawiły na duży spokój w rozgrywaniu akcji. Także od pierwszych minut UNI świetnie spisywało się jeśli chodzi o przyjęcie. Wyróżnić w tym elemencie trzeba przede wszystkim Adrianę Adamek, później wybraną MVP spotkania. Pierwszą partę gospodynie wygrały 25:22.

Druga odsłona była równie wyrównana, jednak pełne skupienie UNI nie pozwalało przyjezdnym na rozkręcenie się. Liderki zaplecza elity nie potrafiły zdobyć kilku punktów z rzędu, natomiast „Wilczycom” się to już udawało. Dzięki temu drugiego seta wygrały 25:21.

Trzeci set okazał się ostatnim, ale też najdłuższym ze wszystkich. To właśnie w tej odsłonie Stal Mielec spisywała się najlepiej. Trudno się dziwić, bowiem stare siatkarskie porzekadło mówi, że kto prowadzi 2-0 i przegrywa trzeciego seta, ten przegrywa cały mecz. Podopieczne trenera Vettoriego do tego nie dopuściły i triumfując w tej części meczu 26:24, odniosły najcenniejsze zwycięstwo w tych rozgrywkach.

UNI Opole 3-0 (25:22, 25:21, 26:24) Stal Mielec
Uni: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Adriana Adamek

Na zdjęciu opolskie siatkarki, które mierzą w awans do ekstraklasy. Fot. Andrzej Klimek